На Львівщині створять аудіобібліотеку для незрячих

На Львівщині створять аудіобібліотеку для незрячих. І це буде перша в Україні дейзі-бібліотека, яка складатиметься з 2000 книжок у спеціальному форматі – для людей з вадами зору.

За інформацією прес-служби ЛОДА, до департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації з клопотанням звернулася голова Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів - УСІ» Оксана Потимко, яка просила сприяння в організації та проведенні навчальних семінарів і майстер-класів для працівників тридцяти бібліотек області. Мета тренінгів – начитування літератури для її наступної конвертації у формат daisy, також – ознайомлення бібліотекарів із таким форматом та його перевагами.

Нагадаємо, що DAISY (Digital Accessible Information System) – спеціальний формат аудіокнижок, який характеризується високим ступенем стискання, захистом від копіювання і структурованою розміткою та зручною навігацією. Формат дейзі дозволяє незрячому користувачеві упродовж кількох секунд знайти в аудійованій книзі потрібний розділ, параграф, сторінку, абзац, фразу. Дейзі-книжка може містити як звичайний текст, так і аудіодоріжку, ілюстрації, відеоряд.

Дейзі-бібліотеки – поширене явище в країнах Європи. Натомість в Україні майже немає аудіокниг.  Для їх створення передовсім треба створити базу текстів, що зараз і робитимуть на Львівщині.

http://www.day.kiev.ua