Перо й кольорові олівці

4 червня в Центрі культури імені братів Міладінових (м. Струга, Республіка Македонія) було відкрито першу виставку малюнків Анни Багряної. Ця подія відбулася в рамках ІХ Міжнародного фестивалю «Рік есею», організованого Медитеранською академією.

Анна Багряна знана в Україні та закордоном як поет, прозаїк, драматург і перекладач, авторка семи поетичних книжок, трьох романів, трьох книжок для дітей, а також перекладів близько півтора десятка книжок поезії і прози з болгарської, польської, македонської та інших мов.

На початку 2015 року Анна заявила про себе і як художник, презентувавши близько сотні своїх робіт, виконаних кольоровими олівцями, у соціальній мережі «Фейсбук». Це викликало чимало позитивних відгуків від прихильників її творчості, колег і друзів-митців. Зокрема, відомий український художник Анатолій Буртовий зазначив: «Мистецька творчість Анни Багряної захоплює. Анна є професійною поеткою, відчуває світ у всіх його проявах, тому не дивно, що вона звернулася до візуальної образотворчості. Образи-символи, створені поетесою-художником, підтверджують оригінальне, знаково-символічне вирішення теми, заглиблення в праісторичні та духовні цінності нашого народу».

На виставці авторка представила сорок своїх робіт із різних циклів, доповнивши їх власними поезіями – в оригіналі українською та в перекладі кількома мовами світу.

Відкрила виставку директорка Центру культури м. Струги Слободанка Попоска, підкресливши у своєму виступі поетичність, музикальність, сонячність і надзвичайно позитивну, вітальну енергетику малюнків художниці-дебютантки. Також Анну привітали колеги-письменники, учасники фестивалю з Македонії, Болгарії, Сербії, Хорватії та Албанії.

«Дуже важливо, що Анна вже має власний, впізнаваний стиль і почерк. Її образи – оригінальні й живі, тому вона має всі шанси реалізувати себе і в образотворчому мистецтві», – наголосив відомий македонський художник Славко Упевче.

«Цю виставку я присвячую своїй Батьківщині – Україні, яка завжди в моєму серці, – сказала у своєму виступі Анна Багряна. – Проте дякую ще одній прекрасній країні – Македонії, яка вже шість років поспіль дає мені натхнення і яка несподівано відкрила в мені нову грань творчості».

Прес-служба Медитеранської академії