«Дзвони Лемківщини» цього року відбудуться у новому форматі

ХVІ Всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини», що запланований на 1-2 серпня, приурочать 70-річчю депортації лемків з етнічних земель. Традиційно він відбувається в урочищі Бичова Монастириського району на Тернопільщині.

Через трагічні події в Україні торік лемки відмінили свою зустріч. А цього року фестиваль вирішили провести, але в новому форматі. Він буде не лише сумним спомином про трагедію, коли у 1940-х за два з половиною роки з території Польщі було депортовано 480 тисяч лемків, а й про теперішні події в Україні. Як розповів сьогодні, 25-го червня, на брифінгу в Тернопільській ОДА голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович, серед загиблих під час революції Гідності у Києві два вихідці з Лемківщини: наймолодший герой — Назар Войтович з Травневого Збаразького району і Володимир Бережний зі Львова.

Нині товариство активно допомагає бійцям АТО і на фестивалі планують збір коштів на їхні потреби. Будуть воїни АТО і серед гостей. Чекають на Тернопільщині й представників із закордону, будуть переселенці з Луганщини і Донеччини. До речі, під час горезвісної операції «Вісла» найбільше депортували лемків на схід України. Звиклим до життя у горах, їм доводилося тоді виживати в степах у землянках.

У програмі фестивалю «Дзвони Лемківщини» — театралізована хода, мистецькі виставки, частування традиційними лемківськими стравами, свої вироби представлять народні умільці, для молоді діятиме спортивне містечко.  

http://www.day.kiev.ua