У галузі культури з’явиться нова премія

В Україні запроваджується нова премія в галузі культури та мистецтва. Вона матиме 7 номінацій, і вручатимуть її вже 2014 року.

Про це повідомив її ініціатор - міністр культури Леонід Новохатько на прес-конференції в Укрінформі.

"Щорічна Всеукраїнська премія в галузі культури і мистецтва вручатиметься в семи номінаціях. Премія буде присуджуватися у розмірі 50 тисяч гривень, що становить 40 неоподаткованих прожиткових мінімумів, у кожній з номінацій. Таким чином, якщо сьогодні Міністерство культури витрачає на премії 68 тисяч гривень, то буде - 350. Це рівно у п'ять разів більше. Премію будемо вручати з 2014 року, і ми закладаємо ці кошти в бюджет міністерства", - зазначив Леонід Новохатько.

Він уточнив, що премія, засновником якої є Мінкультури, вручатиметься в галузі музичного мистецтва, хореографічного мистецтва; театрального та циркового мистецтва; образотворчого мистецтва; народного мистецтва; охорони культурної спадщини; культурно-просвітницької діяльності та культурології. А також, що премія вручатиметься на Всеукраїнський день працівника культури, який з наступного року матиме іншу дату, ніж дотепер, оскілька вона збігається з Днем пам'яті жертв політичних репресій.

Як наголосив міністр, Всеукраїнська премія запроваджується у зв'язку з необхідністю кардинального реформування системи премій в галузі культури. На сьогодні по галузях у преміях - повна диспропорція, а фінансове покриття їх - абсолютно нелогічне.

Новохатько додав, що треба уніфікувати і розмір премій в областях. "На сьогодні 75 премій засновано в регіонах, причому грошова частина дуже різниться - від 3,5 тисяч гривень до 15 тисяч. І я буду звертатися з листом до ряду губернаторів з тим, щоб по частині областей у кілька раз підвищити премії", - зазначив міністр.

При цьому міністр запевнив, що введення Всеукраїнської премії в галузі культури і мистецтва не означає скасування наявних премій.

Він також наголосив, що реформа не стосується найвищих нагород - Національної премії ім.Т.Г.Шевченка (грошове покриття якої в 2013 році склало 236 тис грн, а за всі роки існування якої 68% лауреатів становили літератори) та Державної премії ім. О.Довженка в галузі кіно (грошова частина у 2013 році - 100 тис грн). До їх числа увійде і премія ім.Б. Ступки.

http://i-pro.kiev.ua