«Коронація слова» — буклет до 15-річчя

KSВсеукраїнський відкритий літературний конкурс «Коронація слова» був заснований у далекому і кризовому 1999 році за підтримки бренду найпопулярнішого українського шоколаду «Корона». Головна мета конкурсу – сприяння розвитку новітньої української літератури та культури.

Романи, кіно, театр і ліричну поезію обрано не випадково, адже ці жанри є стратегічними для культури, що формують і визначають розвиненість і зрілість нації.

Метою конкурсу є відкриття широкої плеяди авторів, які створять нове літературне відродження, і як наслідок, наповнять український ринок повнокровною, захоплюючою, конкурентоспроможною літературою, фільмами і п’єсами, і ліричним співом.

Твори авторів «Коронації слова» – це історичний та соціологічний портрет сучасної України. В майбутньому, коли студенти вивчатимуть цей період історії, вони захочуть довідатися і відчути, як справжні люди жили і діяли. Якими справами вони займалися, які життєві тягарі носили, чим захоплювалися і чим обурювалися, що їх тішило і що хвилювало, що давало піднесення і гострі відчуття. Власне, у цих творах вони знайдуть потрібне доповнення до формальних наукових текстів.

Якщо наразі для нас усіх твори Коронації слова – це захоплююча література, то для майбутніх поколінь – це літопис людей доби, коли відновлювалася Україна.

«Коронація слова»: третя хвиля новітньої української літератури

Все у світі має свій початок і спочатку було слово… Конкурс «Коронація Слова» народився у далекому 1999 році і створив третю хвилю сучасної української літератури. Засновники Тетяна та Юрій Логуші створили єдиний і унікальний конкурс у світі, який дарує промінь надії та відкриває нові таланти. 

Метою конкурсу та його завданням є пошук нових імен, стимулювання і підтримка сучасного літературного процесу, кіно, театру та музично культури, і як наслідок – наповнення українського ринку конкурентноспроможною літературою, – якісними українськими фільмами, п’єсами та піснями.

Авторитетні літературні фахівці вважають Коронацію – Літературним Оскаром, культурним успіхом України, рушійною силою української сучасної літератури. У 2009 році конкурс визнаний найпрестижнішим, соціально відповідальним проектом у країні. Переможцями є громадяни: Македонії, Австрії, Росії, Німеччини, США, Польші, Італії, Японїї.

Гранд Коронація – битва літературних титанів – змагання всіх перших премій з 2000-2014 р.р. Фахові члени журі з України та з-за кордону серед переможців перших премій за всю історію конкурсу вибирають найкращого письменника України за роки Незалежності.

Твори авторів-переможців «Коронації слова» – це історичний та соціологічний портрет сучасної України. Сторінки рукописів віддзеркалюють життя справжніх людей: якими справами вони займалися, які життєві тягарі мали, чим захоплювалися і чим обурювалися, що їх тішило і що хвилювало, що давало піднесення і наповнювало гострими відчуттями. Власне, ці тексти для майбутніх поколінь – це літопис буття людей тієї доби, коли оновлювалася Україна.

Запрошуємо ознайомится з повним текстом буклету: Korona_booklet_2015.

Буклет опублікований на умовах ліцензії Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах.