Основним на порталі є розділ «Українки», в якому розміщено надіслані «героїнями» й схвалені редколегією порталу їх власні біографії, зразки творчості, роздуми, світлини для фотоальбому та рецепти їх улюблених страв. Розділ «Гості порталу» присвячений творчості чоловіків. На порталі є стрічка мистецьких новин та анонсів, рецензій на літературні твори та культурно-мистецькі заходи. Портал є організатором музично-поетичних, благодійних заходів, творчих конкурсів, марафонів. Проведені творчі вечори митців в Українському домі, в НСПУ, «Майстер-класі», в п’яти областях України.
Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Бажання допомогти митцям, особливо із провінційних міст і сіл у промоції їхньої творчості і українського мистецтва, згуртувати їх для спільних дій
За який час було реалізовано ініціативу
Із жовтня 2013 по цей час
Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
6 жовтня 2014 минуло рік, як у інтернет-просторі розпочав своє життя мистецький портал «Жінка-УКРАЇНКА». Заснувало його подружжя Пероганичів – Юрій і Тетяна.
Назва така – від початку задуму створення порталу. Бо ж думали, що будемо розповідати лише про творчих, талановитих, ініціативних берегинь – жінок-українок. Та як у житті, не може бути жінка без чоловіка, так і сюди почали надсилати інформацію про себе, зразки творчості багато чоловіків – художників, письменників, артистів. Наше коло порталівських друзів розширилося. Але назву ми вирішили залишити такою як вона була від початку. Є в ній щось магічне, яке надихає нас на успіх, сподіваємося, і учасників порталу також.
Портал прагне бути свого роду трибуною для всіх творчих українців, де вони можуть висловлювати власні думки, знайомити інших зі своїми зразками творчості. Якщо глянути на біографії «героїнь» та «гостей» порталу, то серед них багато відомих у галузі мистецтва особистостей і тих, в яких ще все попереду. Пріоритет для висвітлення творчих здобутків портал надає молодим митцям, та митцям з обмеженими фізичними можливостями. Але всі вже мають свого шанувальника-користувача Інтернету. Аналізуємо це за кількістю переглядів того чи іншого матеріалу. Намагаємося бути в курсі і висвітлювати на порталі всі творчі події тих, хто постійно приєднується до нашого дружнього товариства.
Діяльність в рамках ініціативи не обмежується лише поширенням інформації. Намагаємося активізувати життя порталу ще й проведенням різноманітних акцій, конкурсів. Самі ж порталівці нас до цього спонукають.
Під час подій на Майдані ми у співпраці з видавництвом «Наш Формат» видали збірку революційної жіночої поезії, присвяченої героям Майдану «Материнська молитва». Презентували її в день 200 річниці народження Тараса Шевченка в київському Українському домі та в рамках Форуму видавців у Львові.
Чудово відбулася презентація порталу у Домі освіти і культури «Майстер Клас». Приїхали друзі з усієї України.
На запрошення письменниці з Хмельниччини Оксани Радушинської, разом з іншими учасниками порталу, взяли участь у «Імпрезі по-самчиківськи», яка відбулася на території заповідника у Самичках. Зараз готуємо до друку нову книгу «Розгорни рушники долі», куди ввійдуть кращі твори учасників проведеного нами конкурсу нарисів «Жінка в історії».
Сьогоднішні події, які відбуваються в житті країни, змусили нас дещо змінити свої плани у організації масових, мистецьких заходів. Тобто ми їх проводимо, але в таких місцях, як, приміром Київський центральний військовий госпіталь, де виступили заслужена артистка України Світлана Мирвода, співак, композитор Юрій Старчевод, гурт «АССА», письменниця Ярина Мавка. Нещодавно всі разом також відгукнулися на пропозицію поетеси Тетяни Винник і відвідали Ніжин, де під час вуличної благодійної акції збирали кошти для допомоги бійцям. Також провели концерт в Конотопі, де збирали кошти на видання книги для воїнів АТО.
Наш портал є соціальним і неполітичним. Багато хороших ідей не потребують великих затрат. Але якщо бачимо, що нас сімейний бюджет від їх втілення суттєво міліє, то звертаємося за допомогою до друзів, знайомих. Світ не без добрих людей. Може, комусь це видасться дивацтвом. Якщо кожен з нас безкорисно щодня щось хороше робитиме для України, в нашої держави буде значно менше негараздів.
Мовою цифр: з 6 жовтня 2013 (дата першої публікації) до 20 грудня 2014 (дата заповнення заявки) на порталі «Жінка–УКРАЇНКА»:
Визнанням значимості нашої діяльності стали публікації у газетах «Культура і життя», «День» та інших, програми на національних каналах радіо, див. ukrainka.org.ua/trackback, стаття у Вікіпедії: uk.wikipedia.org/wiki/Жінка-УКРАЇНКА.
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Зросла творча активність мисткинь та митців, їх спевненість у власних силих,
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Обмін творчими ідеями, нові знайомства і спільні творчі проекти
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Власне ініціатива мала початок, але не має кінця. Плануємо створення громадської організації.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Не боятися робити перші кроки, використовувати для поширення інформації, комунікацій між учасниками ініціатив соціальні мережі, електронну пошту, створювати веб-сайти на стандартних безплатних площадках, таких як WordPrees, BlogSpot
Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Так, звичайно. Особливо в питаннях використання інформаційно-комунікаційних технологій. Адже наша мета – розвиток і пропаганда мистецтва та поширення культури.