Духовні скарби земляків

Голгофа козацьких нащадківЧернігівська бібліотека імені Михайла Коцюбинського поповнилася новими цікавими творами сучасних українських письменників. Розповім про дві такі книжки, які я прочитала з особливим інтересом.

У історичному романі нашої землячки Ганни Ткаченко «Голгофа козацьких нащадків. Терновий вінок» події відбуваються на початку ХХ століття на Чернігівщині. Буремні часи – революція, неп, колективізація, голод… Савелій Руденко, нащадок запорізьких козаків і добрий господар, одного дня втратив усе. Його донька, юна Маня, покохала червоноармійця Миколу. Однак, коли батька заарештували, той, кому вона віддала своє серце, відмовився їй допомогти… Минув час, і вже в роки Другої світової Маня зустріла Миколу в таборі військовополонених. Він благає пробачити й врятувати його. Та чи повірить йому дівчина?..

У книжці є справжні історичні назви: Корюківка, Березне, Низівка, які читач легко знайде на мапі. Це – родинний роман. У його центрі – кілька дворів села Березівка.

«Найважливіша риса художнього світу Ганни Ткаченко – це бачення життя з рівня простої української людини, – наголошує доктор філологічних наук, професор Ігор Михайлин. – тут немає секретарів рай(об)комів, голів рай(обл)виконкомів і навіть голів колгоспів. Вони відсутні у світі героїв Ганни Ткаченко, як відсутні ангели й демони чи якісь інші образи з демонології, популярні в творах сучасних українських авторів… Зате є український селянин-господар, який щедро віддає землі свою працю, а вона йому віддячує сторицею».

Книжка надрукована цього року у знаному харківському видавництві «Клуб сімейного дозвілля».

Печені яблукаА письменниця і науковець Оксана Куценко, донька відомого поета і журналіста Петра Куценка, порадувала ошатною книжкою для дітей «Печені яблука», яка побачила світ у популярному київському видавництві «Фонтан Казок», котрим опікується письменник Іван Андрусяк. Чудові ілюстрації до цієї збірки намалювала Ольга Кваша.

Оповідання «Печені яблука» вчить радіти кожному дню життя. Адже довкола стільки прекрасного – просто треба вміти його розгледіти. Літо минуло – й тобі трохи сумно? Визирни з вікна – і ти побачиш, що чарівниця-осінь розфарбувала цієї ночі світ у яскраві кольори. Тож швидше вирушай на прогулянку разом із Малюком і насолодися цим чудовим осіннім днем. А ще не забудь скуштувати духмяних печених яблук!    

Підготувала Світлана БРАГІНЕЦЬ, 
зав. відділом чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського