Софія Андрухович отримала Премію Конрада (відео)

П’ятим лауреатом Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського від Польського інституту стала письменниця Софія Андрухович

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на сайт Польського інституту в Києві.

Письменниця стала поруч із Тарасом Прохаськом, Сергієм Жаданом, Наталкою Сняданко і Тетяною Малярчук. Суперниками Софії Андрухович по фіналу премії були Остап Сливинський і Олексій Чупа. Цього року переможця обирали з-поміж 92 номінантів.

Лауреат Премії Конрада отримує грошову нагороду в розмірі 3 тис євро та піврічне стажування в Польщі в рамках стипендіальної програми міністра культури і національної спадщини Республіки Польща GAUDE POLONIA від Національного центру культури у Варшаві.

Софія Андрухович народилася в 1982 році в Києві. Вона є автором прозових книг "Літо Мілени" (2002), "Старі люди" (2003), "Жінки їхніх чоловіків" (2005), "Сьомга" (2007). За роман "Фелікс Австрія" (2014) отримала дві нагороди - премію "Книга року BBC" і американську премію Фонду Лесі та Петра Ковалевих 2015 року. Книги "Жінки їхніх чоловіків" і "Сьомга" видано польською мовою. "Фелікс Австрія" вийде в Польщі та Австрії 2016 року.

Літературна премія імені Джозефа Конрада була заснована 2007 року Польським інститутом у Києві. Вона присуджується раз на два роки українському письменникові віком до 40 років за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність змісту.

Джозеф Конрад - класик англійської літератури, поляк за походженням і українець за місцем народження. Його справжнє ім'я - Юзеф Теодор Конрад Коженьовський. Він народився у Бердичіві 1857 року.