Укрзалізниця позбавила премії начальника поїзда Київ - Ковель за скарги композитора на шансон

Композитор Роман Коляда в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів подробиці події.

Це було 18-го грудня, я повертався з Луцька Ковельским поїздом, де я тільки що зіграв свій творчий вечір. Поїзд приходить дуже рано, о 5:58. В 5:30 з динаміка мені у вухо почав кричати Михайло Круг про свої «золоті куполи», які у нього «на грудях наколоті». Зрозуміло, за 20 хвилин до приходу поїзда немає коли шукати начальника поїзда. Тому я просто звернув гучність. У мене виникло питання: цей поїзд – зек, який відкинувся з зони, або що взагалі відбувається?

Я знаю, що наші діячі мистецтва працювали з «Укрзалізницею», надавали записи, це теж обличчя країни. Коли ми сідаємо в чеський літак, тебе годують чеської їжею і ти читаєш про чеську культуру в журналі на борту. Так само в українському літаку ти щось читаєш про Україну. Чомусь, коли ти сидиш в українському потязі, ти повинен слухати Михайла Круга. У мене виник когнітивний дисонанс.

Я написав скаргу, знайшов форму для звернень громадян на сайті Львівської залізниці, тому що їй належить цей поїзд, і запитав, чому так відбувається, що ми воюємо з російським окупантом і музика окупанта звучить. Одна справа, там звучав би Дмитро Хворостовський, «Лускунчик» Чайковського, хай би собі крутили. Але чому там має бути «блатняк» – для мене не зрозуміло, я задав це питання. Залізниця відреагувала так, як відреагувала. Зараз я відповіддю частково задоволений. 

Джерело: http://ua.112.ua/…