"Форум" спіймав "Рідкісного птаха" разом з авторами, друзями, прихильниками

08.04.16 ЦМБ Презентація Форума-12 (13)Презентація міжнародного літературного альманаху «Форум-12»

Вийшов з друку 12-й випуск міжнародного літературного альманаху «Форум» Дніпропетровської обласної організації Конгресу літераторів України (ДОО КЛУ), і 8 квітня 2016 р. у відділі мистецтв Центральної міської бібліотеки Дніпропетровська відбулась його презентація.

Як завжди, альманах зібрав під обкладинкою авторів з багатьох регіонів України, а також з Білорусі, Росії, США, Ізраїлю. Крім цього, у «Форум-12» увійшли підсумки 2-го Міжнародного фестивалю літературних видань «Рідкісний птах», що відбувся в Дніпропетровську в листопаді 2015 р. (організованому ДОО КЛУ і Управлінням культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА), та твори переможців фестивалю в номінаціях «Поезія (лірика, дитяча, гумор)», «Проза (лірика, дитяча, гумор)», переможців очного туру, конкурсів глядацьких симпатій, володарів літературної премії «Сіль землі нашої» та «Дніпровського конкурсу».

У затишній залі зібрались автори альманаху та його читачі з Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу. Голова ДОО КЛУ, член редколегії альманаху Людмила Некрасовська привітала присутніх з новими творчими досягненнями і на Міжнародному фестивалі «Рідкісний птах-2015», і на шпальтах альманаху. Шеф-редактор «Форуму» Олександр Кутняк висловив кванти вдячності  членам оргкомітету фестивалю (вони є і членами редколегії альманаху) Л.Некрасовській, С.Поливоді, О.Швець-Васіній, Ю.Гашинову, В.Невському, Т.Валовій за достойне проведення Міжнародного фестивалю «Рідкісний птах-2015» і кропітку роботу по відбору, редагуванню та узгодженню усіх правок із авторами, верстанню, вичитці видання та пообіцяв випускати наступні числа альманаху ще на більш високому літературному рівні.

Презентацію продовжила Тетяна Меліхова, редактор культурологічного альманаху «Символ» (Кривий Ріг),  яка розповіла про «інтелектуальний заряд, який закладений в літературних творах, статтях, оглядах» літературних видань, зокрема, альманахів, які були представлені на фестивалі «Рідкісний птах-2015».

Постійна ведуча презентацій альманаху, поетеса і композитор Олена Швець-Васіна надала вітальне слово членам журі Міжнародного фестивалю літературних видань «Рідкісний птах» – члену НСПУ Анатолію Шкляру і зав. відділом-музеєм «Літературне Придніпров’я»  Олені Аліванцевій, які висловили надію на участь в роботі журі наступного фестивалю, що відбудеться 2017 року, бо, за їх словами, переможці фестивалю дійсно вловили «Рідкісного птаха» у власних самобутніх творах, а члени оргкомітету фестивалю порадували журі і учасників високою якістю проведення вищеназваного фестивалю.

Звичайно, виступали присутні автори альманаху і учасники фестивалю. Свої твори читали члени ДОО КЛУ: Людмила Некрасовська, Юрій Гашинов, Олена Хейфець, Наталка Хвацька; члени НСПУ Сергій Бурлаков, Олександр Твердохлєб, Лоріна Філоненко (Тесленко) із Запоріжжя, та інші письменники – Інна Доленник з Кривого Рогу, Світлана Михайлова, Микола Ложко, Володимир Рудов, Сергій Шугуров, Дмитро Лук’янченко з Дніпродзержинська, Андрій Кужеєв, Станіслав Кривошеєв, молодий автор Максим Чурков. Члени редколегії альманаху «Форум» погодилися з поетом Володимиром Рудовим, який висловив побажання мати дійсно критичні статті в альманасі, а не тільки хвалебні.

Власні пісні заспівав автор і виконавець – бард Яків Зорін.

Прикрасою презентації були музичні твори на вірші авторів альманаху. Відомий композитор і великий друг «Форуму», член Асоціації композиторів НВМС, лауреат міжнародних музичних конкурсів Валентина Фалькова виконала дві пісні-прем’єри на вірші Оксани Маковець (США) – «Червень і літо» та «Іриси». Новий автор альманаху, член Асоціації композиторів Придніпров’я  Галина Логвінова прочитала свої «Веселинки від Галинки» і подарувала учасникам власні пісні «Тане клин журавлиний» на вірші Олени Швець-Васіної та «Все-таки мало» на вірші Тетяни Валової.  А ведуча вечора О. Швець-Васіна заспівала власні пісні «Тривога серця» на вірші Віктора Невського і «Весняне очищення» на вірші Ольги Приходько (Тюмень) і висловила побажання швидкого одужання обох авторів віршів, які отримали серйозні травми.

Наприкінці 12-й випуск «Форуму» був подарований співробітниці відділу мистецтв Тетяні Артьоменко для поповнення бібліотечного фонду, в якому – вже чимало видань дніпропетровських літераторів.

Традицією стала публікація в альманасі літературних вікторин, питання до яких надсилають самі автори, а переможці отримують безкоштовно примірник «Форуму». Цього разу переможцями стали Микола Ложко і Віра Бондар  з Дніпропетровська та Юрій Ключ (Апостолове Дніпропетровської області), які першими надіслали відповіді.

А потім були: фотографування, вдячності хазяйкам зали – співробітникам відділу мистецтв бібліотеки, обмін враженнями. Презентація альманаху «Форум-12» завершилась оптимістичною піснею Валентини Фалькової «Гітара з синім бантом» (вірші Світлани Поливоди) у виконанні автора музики.

08.04.16 ЦМБ Презентація Форума-12 (12)08.04.16 ЦМБ Презентація Форума-12 (11)08.04.16 ЦМБ Презентація Форума-12 (9)

08.04.16 ЦМБ Презентація Форума-12 (8)  08.04.16 ЦМБ Презентація Форума-12 (10)  

 

Прес-центр ДОО ВТС КЛУ