Прем’єра фільму про Красноїльську маланку пройде за участі маланкарів

У грудні Україна дізнається історію Красноїльської маланки... На великому екрані у кінотеатрах України можна буде переглянути документальну стрічку "Красна Маланка" українського режисера, родом з Буковини, Дмитра Сухолиткого-Собчука.

На Буковині прем’єра документальної стрічки відбудеться 5 грудня у Красноїльську Сторожинецького району та 6 грудня - у Чернівцях. Перед прем’єрними показами для глядачів планують влаштувати незвичайний музично-театральний перформанс за участю маланкарів у оригінальних костюмах.

Робота українського режисера – це 90-хвилинна стрічка, що веде долями жителів румунського села Красна (Красноїльськ). Вони готуються до свята Маланки. Для молодих хлопців – це своєрідний обряд. Маланка – карнавал, де кожен бере участь і має свою роль у химерному язичницькому дійстві.

Фільм складається з 5-ти новел. Впродовж фільму герої розкривають усі деталі та значення цієї події у їхньому житті. Народне карнавальне свято Маланки дає усвідомити єднання людини та природи, які у цих ритуалах стають одним цілим.

“Красну Маланку” починали знімати власним коштом. Пізніше держава вклала у стрічку 400 тисяч гривень.

http://molbuk.ua/