Марія Косян — біографія

Марія Косян – молода письменниця, літературознавець, перекладач, учасниця літературно-мистецького угруповання прозаїків «Свідки Слова».

Народилася 3 березня 1992 р. в місті Києві. Закінчила бакалаврат у КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю: "Літературна творчість та українська мова і література", та магістратуру в тому ж ВУЗі за спеціальністю: "Українська мова та література" (кафедра новітньої української літератури). Отримала червоний диплом.

Публікувалася в газетах «Літературна Україна», «Діалоги», альманахах «Сві-й-танок», «Сполучник». Також очікується публікація в журналі «Дніпро» (№9,2016 р.)

Авторка роману-антиутопії «Коли в місті N. дощить», що був виданий в останніх числах 2015 року в рамках проекту «Перша книжка автора» за фінансової підтримки КМДА. Книжка вже отримала третю премію в конкурсі письменників-дебютантів «Літературні відкриття року» та здобула перших прихильників.

Брала участь у створенні антології сучасного білоруського оповідання «Як риба об лід», як одна з перекладачів. Виступала на численних фестивалях та книжкових ярмарках, як-от «Книжковий Арсенал», «Медвін» іт.д.

Одна з авторів антології «12» літературно-мистецького угруповання Свідки Слова, що була опублікована в березні 2016 у видавництві «Український письменник». В антології представлено три психологічні оповідання «Спрага», «Трійця» та «Чорні цитрини». Також її твори є в другому виданні антології «12», що з’явилась у вересні 2016 року, напередодні Львівського Форуму видавців.

Пише переважно прозу. Але свого часу були драматургічні та поетичні спроби.

Окрім творчості займається перекладами з англійської та вчителює в Київській альтернативній школі «Соняшник».

Сторінка у фейсбуці: https://www.facebook.com/mkosian