Письменники переконували литовців, що Україна – це Європа

Українські письменники у Вільнюсі

Українські письменники у Вільнюсі

23-24 листопада за ініціативи громадської організації “Вся Україна” у центрі столиці Литви розгорнулось “Українське містечко у Вільнюсі”. Метою заходу було бажання продемонструвати те, що українці прагнуть до європейської спільноти, українці поділяють європейські цінності, що ми — нація, яка ментально, духовно і політично близька до Європи. Письменницький десант у “містечку” представляв не лише свою творчість, а й власні видавничі проекти. Іван Андрусяк представляв “Грані-Т”, Сергій Пантюк та Олег Жупанський власні видавництва. Також участь у роботі Євромістечка взяли молоді письменниці Анна Малігон, Маріанна Кіяновська та Юлія Стахівська. Гостем містечка був також один з найвідоміших за кордоном українських прозаїків Андрій Курков.

Письменники не лише ознайомили численних гостей містечка зі своєю творчістю, а й передали в подарунок Публічній бібліотеці м. Вільнюса близько ста книжок сучасних авторів.

Першого дня учасники та гості «Українського містечка у Вільнюсі» вшанували пам’ять про померлих під час голодомору в Україні. Панахиду відправили у Церкві Святої Трійці. Цей захід став першим, що відбувся у Вільнюсі в рамках дводенної акції. В урочистому відкритті заходу взяли учать Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці Валерій Жовтенко, мер міста Вільнюса, голова ВГО «Вся Україна» Ярослав Погарський, інші громадські діячі. Тимчасовими “мешканцями” містечка було проведено дві панельні дискусії та лекція від науковця та директора видавництва “Смолоскип” Ростислава Семківа, яка переросла у жваву дискусію.

Протягом двох днів на сцені біля ратуші Вільнюса виступали Фома та гурт “Мандри”, Василь Попадюк та “Papa Duk Band”, фольклорна формація “Баламути”, бандуристка Олена Розумна, саксофоніст Ігор Рудий та багато інших українських та литовських виконавців. Окрім насолоджування піснями та поезією, що лунали на головній площі у Вільнюсі протягом двох днів, литовці охоче брали участь у майстер-класах з ліплення, плетіння і танців.

http://ualit.org