Слово Просвіти №45. Анонс.

45 -те число "Слова Просвіти" вже в дорозі до Вас, шановні читачі!

Календар влаштовано так, що будь-хто ризикує згубитися між датами. Ось так і з нашим тижневиком: ми вже вітали Вас з Днем української писемності та мови у минулому випуску, бо це число виходить 10 листопада. Тож, коли прочитаєте вітання ще раз, післязавтра, знайте: у нас нема перерви в мовній тематиці. Більше того, за кожним іменем та подією присутнє світло нашої мови.Наша історія не влаштовує нам мовних канікул і потребує робітників більше, ніж святкуючих розважанців. 

Хоч, як пише доктор філології Ірина Фаріон,"у наших щиросердних українських традиціях робити подарунки на великі свята.Понад те,коли свято - це символ нашої соборности та незалежности". І звертається з Відкритим листом до міністра освіти і науки України п. Лілії Гриневич з приводу законів та законопроектів, де роль української мови понижена і проігнорована.

Галина Пагутяк,Сергій Борщевський, Наталя Дзюбенко-Мейс та Андрій Бондарчук виступають в розділі "Події,факти,коментарі" з гострими публіцистичними дописами глибокої суспільної тематики.
40-річчю Української групи сприяння виконання Гельсінських угод" та її членам, зокрема Надії Світличній та о. Ярославу Лесіву присвячуємо публікації під рубрикою "Український шлях".
"Читацьке віче" - про справи діяльних просвітян,закінчення нарису про Івана Пулюя (Ірина Фаріон). 
Центральний розворот 45-го числа віддали живописцям, кінематогрфістам та театралам. У театральному просторі столиці з'явилося нове ім'я. Це - драматург Богдан Гнатюк. Тижневик вперше спілкується з цим талановитим письменником, якому "цікаво досліджувати долю людини в політичних декораціях".

Леонід Талалай - видатний український поет, а "Серйозне дослідження творчої спадщини поета - поки що в зародковому стані" заявляє Іван Прокоф'єв, кандидат філологічних наук. Його стаття "Не себе рятував я, а Слово"... не лише данина до 75- річчя Леоніда Талалая, а й спроба осмислення його творчого спадку.

"Щойно з друку" - в цьому розділі "Польськомовний Іван Франко"- аналітичний есей Дмитра Павличка та розповідь Олексія Неживого про письменницькі листи до Феодосія Рогового.
Гість редакції - Наталя Шапличенко та її дивовижна книжка про сьогоднішній і давній Китай, про ментальність цього дивовижного народу.

Добрі вісті для учасників "Золотий бумеранг": виграли всі!
Безкоштовну річну передплату тижневика "Слово Просвіти"!

А ті, хто передплатить нашу газету, теж матимуть прекрасну нагороду. Адже наша мова функціонує не лише в державній, освітній, культурній, науковій та інших сферах, але й в горніх височинах наших душ.
Будьмо разом! Мова єднає серця, народ, державу! Бог і Україна понад усе!

Любов Голота,
головний редактор газети "Слово Просвіти"