«Ворошиловград» отримав нагороду Best Pitch Аward в основному конкурсі Connecting Cottbus 2016

Кінопроект режисера Ярослава Ладигіна «Ворошиловград», що став лідером Дев'ятого конкурсного відбору Держкіно, отримав нагороду Best Pitch Аward на найбільшому  ринку копродукції Східної та Західної Європи Connecting Cottbus 2016.

Цьогоріч на форум було подано рекордну кількість заявок на участь. 10 найкращих кінопроектів було обрано зі 120.

Перемогу здобув копродукційний українсько-швейцарський проект режисера Ярослава Ладигіна «Ворошиловград», отримавши нагороду розміром 1.500 € та акредитацію на Producers Network у рамках Каннського міжнародного кінофестивалю 2017. Фільм створюється за однойменним романом Сергія Жадана.

Український продюсер фільму Володимир Яценко подякував усім причетним до створення фільму: «Для нас велика честь представляти Україну на такому важливому заході, і ми вважаємо, той факт, що другий рік поспіль головний приз дістається українському кінопроекту, підтверджує зацікавленість європейської аудиторії новою хвилею українського кінематографа. Ми вдячні Держкіно за підтримку нашого проекту та всім, хто у нас вірив і допомагав. Це перший, але дуже важливий крок».

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Успіх на цьому кіноринку стає для України закономірністю, адже вдруге перемогу здобуває український кінопроект. Торік, нагадаю, на Connecting Cottbus ми вітали Максима Ксьонду, режисера  проекту «Танк», що  переміг на Восьмому конкурсному відборі Держкіно. Це справжнє світове визнання потенціалу українських кінематографістів. Також важливо, що смаки наших та міжнародних експертів співпали. Вітаю творців проекту «Ворошиловград» із заслуженою перемогою!».

Дивіться презентацію проекту «Ворошиловград» під час Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно на офіційному ютуб-каналі Держкіно: