"Слово Просвіти", №49. Анонс.

8 грудня ми вітаємо Україну зі 148-річчям "Просвіти". За час її існування і час відновлення в українській нації сформувалася когорта людей "Просвіти". Це я про тих, чиї прадіди, діди, батьки мали тісний стосунок з організацією, яка зародилася у Львові як відгомін європейських просвітницьких рухів і, перш за все, як відповідь на гостру потребу формування української державницької нації.
Самоідентифікація українців, національна освіта, рідна мова і власна історія, врешті - потреба визначення українського шляху для людей і земель, розірваних і окупованих чужими державами. Наша історія не знає іншої такої організації, яка об'єднала всі українські краї, поширилася в усіх містах і селах, залучила до своїх лав цвіт української нації. Ніхто,як просвітяни не зазнали таких гонінь,нищення, репресій від імперії та большевизму, німецької окупації.
З вогню випробувальних літ люди "Просвіти" винесли свою просвітницьку ідею і свою відданість найстаршій громадській організації.

49 число нашого тижневика створене ними і про них.

Георгій Григорович Лук'янчук, Дмитро Павличко, Надія Кир'ян, Сергій Борщевський, Ірина Пагутяк, Сергій Коломієць, Олександр Петік, Ярослав Пітко, Ганна Токмань, Емілія Фролова, Роман Касіян, Мирослав Попадюк , Марія Шкрібляк, Йосип Палятинський, Борис Савків, Роман Яремійчук, Іван Кідещук, Олександр Дробаха, Володимир Качкан, Василь Лизанчук, Дмитро Дроздовський, Микола Жулинський, Едуард Овчаренко, Олена Леонтович, родини Косачів і Шульгиних, Наталя Гумницька, представники просвітницьких організацій в Празі, Молдові, Флориді, Польші ,--а це десятки імен- сьогодні зі своєю газетою.
Це - люди "Просвіти", свідомі свого покликання: утверджувати національну ідею, боронити рідну мову й історію, служити українському народові і робити все можливе для деокупації України. 
Без пафосу і показухи роблять вони свою українську справу, їхні статті, кореспонденції, нариси, різноманітні інформативні дописи цікаво читати, бо це по справжньому і з любов'ю. Варто сказати й таке:
я не замовляла й не організовувала це число тижневика заздалегідь. Це наші будні,тож і свято вдалося. Вітаю всіх просвітян і симпатиків "Просвіти" з 148 -річницею "Просвіти"!Спасибі всім, хто долучився до наших передплатників!
Чекаємо киян і гостей столиці о 18 ій годині на святковому вечорі в Будинку вчителя.

Любов Голота,
головний редактор газети "Слово Просвіти"