Діти присвятили «Паросток» захисникам Вітчизни

%d0%be%d0%b1%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d0%b0Цікава і зворушлива презентація відбулася в Чернігівській центральній бібліотеці для дітей імені Олександра Довженка – побачив світ п’ятий номер альманаху творів літературної вітальні «Іскринка», присвячений мужнім захисникам Вітчизни. Тож на святі були присутні тато загиблого на сході України Сергія Нагорного – Михайло Іванович та Костянтин Степанець, який боронив рідну Батьківщину на Донбасі.

Упорядкувала альманах керівник «Іскринки» – Ганна Маджуга, онук якої, Ярослав Маджуга (до речі, талановитий літератор та актор), хоробро захищав незалежну Україну, побувавши в самому пеклі війни. Ганна Іванівна – заступник директора Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи по роботі з дітьми, велика подвижниця: що б вона не робила, завжди працює від душі, якнайліпше, тому її так поважають юні читачі.

«Нам, українцям, є за що любити свою Вітчизну, – наголосила Ганна Маджуга. – Вона має героїчну історію, давні, унікальні пам’ятки архітектури, чарівні, дивовижні краєвиди. А головне – тут мешкають хороші, працелюбні люди, які в грізний час виконали свій святий обов’язок на полі бою. Коли ви прочитаєте вірші та новели цієї збірки, побачите чудові малюнки, то відчуєте хвилювання дитячих сердець за Батьківщину, її майбутнє. Автори вболівають за долю солдатів-захисників. Адже всі ми пам’ятаємо геніальні слова Василя Симоненка: «Можна все на світі вибирати, сину. Вибрати не можна тільки Батьківщину».

Бібліотекарі активно співробітничають із вчителькою української мови та літератури чернігівської ЗОШ № 20 Марією Примоченко, котра виховала не одне покоління українських патріотів, небайдужих і обдарованих людей. Вона – постійна учасниця багатьох творчих імпрез, тож із задоволенням бере участь і в підготовці «Паростка».

«Ці твори дітей вражають щирістю, вони зворушують своєю відданістю, вірністю Батьківщині, ніжністю й водночас – мужністю та шляхетністю. І це – радує! – відзначила Марія Сергіївна. – Наша школа постійно співпрацює з бібліотекарями. І вершиною такого плідного співробітництва є «Паросток». Учні ЗОШ № 20 беруть участь у конкурсі «Поетом чи прозаїком можеш ти не бути», який проводиться в школі, і найкращі роботи згодом друкуються у «Паростку». Такі гарні справи, які сприяють реалізації творчих здібностей дітей, – дуже важливі. Я вірю в нашу молодь, яка побудує міцну та щасливу державу».

З першого номера цього альманаху постійно опікується «Паростком» та «Іскринкою» Сергій Дзюба – письменник, заступник головного редактора газети «Деснянська правда», організатор обласного конкурсу для дітей та молоді. І немало творів юних літераторів надруковані на шпальтах улюбленої газети. Ось і цього разу Сергій Вікторович відзначив досить високий рівень авторів альманаху та юних художників – учнів Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 1, малюнки яких стали окрасою цього збірника.

А потім свої вірші та новели читали школярі: Роман Расюк, Маріамна Попова, Анна Грищенко, Даніїл Савченко, Анастасія Ворошило… Звучали прекрасні українські пісні у виконанні авторів альманаху. У залі практично не було вільних місць – стільки обдарованих дітей зібралися разом!

Бібліотекарі, педагоги, школярі щиро подякували депутату Чернігівської міськради, виконавчому директору громадської організації «Чернігівський комітет захисту прав людини» Віктору Тарасову, – небайдужому патріоту, який надав фінансову підтримку альманаху.

3-1 4-1 5-1 1-1 2-1

Сергій КВІТНИЦЬКИЙ