Галина Романівна Корицька (народилася 6 червня 1963 року в селі Скоморохи Бучацького району Тернопільської області) — педагог, науковець, автор науково-методичних електронних ресурсів. Кандидат філологічних наук, доцент. Автор понад 100 наукових, навчально-методичних публікацій і електронних ресурсів.
У 1987 році закінчує Чернівецький державний університет за спеціальністю «Філолог. Викладач української мови та літератури». Трудовий шлях розпочинає в Запоріжжі, куди направлена за розподілом після закінчення вузу: 1987-1992 – учитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст. № 69; 1992-1997 – заступник директора Запорізького колегіуму «Елінт», – учитель української мови та літератури, народознавства; 1997-2001 – методист Науково-методичного центру управління освіти Запорізького міськвиконкому.
Працює в комунальному закладі «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради з 2001 року: 2001-2003 – методист; 2003-2006 – старший викладач; з 2006 року – доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін. Після закінчення аспірантури (2005) захистила кандидатську дисертацію (2006). У 2008 році присвоєно вчене звання доцента.
Фахівець в галузі педагогіки, методики викладання української мови та літератури, розвитку професійної майстерності вчителів-словесників. Має досвід викладача в системі післядипломної педагогічної освіти.
2003-2014 – завідувачка науково-дослідної лабораторії мовно-літературної освіти, продовжує експериментальні розвідки з проблем: «Наступність і перспективність між початковою й середньою ланками освіти в навчанні дітей української мови», «Технологізація тестового контролю навчальних досягнень учнів з української літератури», «Теорія і практика навчання української мови учнів на засадах електронної лінгводидактики».
Постійно підвищує свій професійґний рівень; переможець проекту «Рівний доступ до якісної освіти в Україні» (компонент «Професійний розвиток педагогічних працівників», підкомпонент «Підвищення кваліфікації вчителів», 2007).
Є активним організатором і учасником обласних, Всеукраїнських науково-практичних семінарів, Всеукраїнських та Міжнародних конференцій, І Міжнародного форуму, ІІ Українського Педагогічного Конгресу. У 2010 році (23.09-24.09) з її ініціативи та під керівництвом відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар для завідувачів кабінетів (методистів) української мови й літератури та зарубіжної літератури інститутів післядипломної педагогічної освіти на тему: «Компаративістика як складова профільного вивчення предметів мовно-літературного циклу в старшій профільній школі: теорія і технологія». У 2013 році була відповідальна за проведення на базі Запорізької області ХХУІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури для учнів 8-11 класів.
Брала участь у виставках «Інноватика в освіті України». ЇЇ інноваційна розробка «Розвиток професійної компетентності вчителів-словесників у системі післядипломної педагогічної освіти» (спецкурс «Методика складання тестів для оцінювання навчальних досягнень учнів з української літератури») була відзначена Почесним диплом Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України (2-4 грудня 2009).
2003-2016 – керує творчими групами вчителів української мови та літератури з проблем розвитку комунікативної діяльності школярів, наступності в навчанні дітей української мови, апробації посібників, підручників, створення тестових завдань, електронного контенту, посібників.
Із 2013 року забезпечує наукове керівництво Авторської педагогічної майстерні дистанційного навчання учнів української мови (автор Шиліна Г.А.), яка працює в області. Є науковим керівником із написання дисертації з проблеми «Методика дистанційного навчання української мови учнів основної школи (спеціальність: 13.00.02 − теорія і методика навчання (українська мова)) (2016 – дисертацію успішно захищено Шиліною Г.А.). З 2016 року – є ініціатором створення й науковим керівником Авторської педагогічної майстерні «Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного освітнього середовища» (автор Пересунько Т.М.) (http://kalynoveslovo.wixsite.com/maysternya).
Є членом оргкомітету, головою журі олімпіад з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської й студентської молоді ім. Т.Шевченка, конкурсу «Учитель року»; членом науково-методичної, вченої рад КЗ «ЗОІППО» ЗОР, редакційно-методичних рад Всеукраїнських науково-методичних часописів «Методичні діалоги – журнал для вчителів української мови й літератури»; «Українська мова і література в школах України», «Дивослово» (м. Київ). У 2007 році вона брала участь у роботі предметної комісії (м. Київ) Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для 7 класу. З 2008 року – відповідальна за перевірку відкритих завдань з української мови ЗНО в області. У 2011, 2012, 2013 р.р. – член журі, оргкомітету фінального етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. 2014-2015 н.р.; 2015-2016 н.р. – команда учнів Запорізької області посідає п’яте місце в рейтингу серед команд областей України.
Публікації
Автор монографії («А.Кащенко: літературний портрет», 2011),
Співавтор монографій
У її портфоліо – навчально-методичні посібники та наукові статті з проблем методики навчання української мови та літератури, технологізації тестового контролю навчальних досягнень учнів з української літератури, виховної роботи, методичні рекомендації для вчителів української мови та літератури.
Є автором чи упорядником навчально-методичних посібників, за якими працюють учителі України
Активно поєднує традиційні та інноваційні форми навчання.
Є автором власне створених науково-методичних електронних ресурсів:
З 2013 року Галина Романівна активно співпрацює з Відділом навчання української мови та літератури АПН України, де бере активну участь у проведенні наукових заходів, «круглих столів», опитуванні тощо.
Застосовує інноваційні педагогічні технології, що базуються на внутрішній взаємодії учасників педагогічного процесу, володіє комп’ютерними технологіями, що сприяє перебудові післядипломного педагогічного процесу на суб’єкт-суб’єктні відносини.
Відзнаки:
Переможець конкурсів «Учитель року» (1992 – лауреат конкурсу (районний етап); 1995 – лауреат конкурсу в номінації «Народознавство» (Всеукраїнський рівень); 1996 – переможець (ІІ місце) обласного туру конкурсу в номінації «Українська мова та література»).
Посилання
Публікації
Захоплення
Про Галину Корицьку
Особисті сторінки, соціальні мережі