Слово Просвіти №9 (2017). Анонс.

13920029_1229776097054499_573400279025374318_o_0_0_1"Робімо все, що можемо, пам'ятаючи попередників і сподіваючись наступників" - наші автори, як завжди, поза конкуренцією: Олена Артюшенко розмовляла з добровольцем " Айдару" Миколою Швабом, який вважає, що "Герой той, хто виграв бій і зберіг своїх воїнів".

Заступник начальника Національного військово-історичного музею України з наукової роботи Ярослав Тинченко відповідає на болюче запитання: чи знаємо ми всіх воїнів, що загинули на сході України, поіменно? З істориком спілкувався Сергій Зятьєв.
Сподіваюся, що проблема, яку заторкнув Петро Лан, дістане продовження.Серед тих, хто має звання Героїв України є Микола Багров, Борис Дейч, Олександр Баталін,Февзі Якубов,Катерина Гордійчук, які підтримали окупацію Криму й активно співпрацюють з окупаційною владою. Є "Герої" і на Донбасі, їх імена відомі. Чи не є нагальним очищення нагородних списків та чи не пора докорінно змінити нагородну систему в державі? І Чи є моральним перебування в одному списку полеглих за Україну з тими, хто її зрадив? Пишіть на емейл редакції slovo_prosvity@ukr.net .
"Чи варто називати школу в Успенці іменем Івана Білодіда?" - запитує Світлана Орел (Кропивницький). Адже через політичний донос комсомольця Білодіда на своїх односельців були ув'язнені й загинули перші просвітяни.
Чи кожен з нас знайшов точку дотику до знань,до праці,до культури?-про це в Історії не без моралі й гумору від Анатолія Гатненка.
Чому за державні гроші друкують російськомовні книжки сумнівної якості та проросійського спрямування?-запитання від Василя Малашевича до влади.
Олег Пустовгар,Анатолій Ковальчук, Володимир Повозник, Анатолій Зборовський - про національні цінності.
Роман Каркалія-про Олекса РізниківОлег Олексюк-про Василя Мелещенка, Лідія Віценя - про полтавців-краєзнавців, Петро Шкраб"юк про Ольга Яворська -- і все це - під рубрикою"Люди Просвіти".
Голова Житомирської обласної "Просвіти"Святослав Васильчук друкує захопливу і трагічну історію "Батьків "Кобзар" - про випробування його роду. 
Рубрику "Малі міста України"підтримує кореспонденція Надії Онищенко "Про Ніжин з любов'ю".
Про Миколу Лукаша пише Андрій Содомора.А про обох великих перекладачів можна сказати: "великий муж, чий порив, як у Каменяра, був тяглістю, а тяглість-поривом".
Теодозія Бриж,Тетяна Яблонська, Леонід Тоцький у розповідях Людмили Марчук, Едуарда Овчаренка, Н.Кукіль. А ще - історія зразкового театру пісні "Ладоньки" від Світлани Садовенко.
Отож бажаю, аби у всіх нас все і завжди ладилося,налагоджувалося,щоб в Україні був лад, а в людей - життя до ладу!

Любов Голота,
головний редактор газети "Слово Просвіти"