Анонс концерту Національного камерного ансамблю «Київські солісти» під орудою Романа Реваковича

16 травня, вівторок • Колонний зал  імені М.В.Лисенка Національної філармонії України • Володимирський узвіз, 2 • Початок о 19.00.

Під егідою Фонду «Pro Musica Viva», у співпраці з Польським Інститутом у Києві та Польським інститутом у Мінську, відбудуться концерти Національного камерного ансамблю «Київські солісти» під орудою Романа Реваковича, соліст Клаудіуш Баран (акордеон):

  • 16 травня – у Національній філармонії України, м.Київ;
  • 18 травня – у концертному залі Білоруської Національної музичної академії, м.Мінськ;
  • 20 травня – у Філармонії імені Венявського міста Любліна, Польща. 

Програма концертів складається із творів польських композиторів Гражини Бацевич і Мечислава Карловича, а також прем’єрних творів для акордеона і струнного оркестру українського композитора Олександра Шимка і білоруського композитора Дмитра Либіна.

Національна філармонія України • Державне управління справами

МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ УКРАЇНА-ПОЛЬЩА

Національний камерний ансамбль «Київські солісти»
Диригент – Роман Ревакович (Польща)
Соліст - Клаудіуш Баран – (акордеон, Польща)

П р о г р а м а

І відділ

  • Гражина Бацевич - Концерт для струнних (1948)
  • Олександр Шимко - LIVINLIV для аккордеону і струнних (2017 – прем`єра)

ІІ відділ

  • Дмитро Либін (Беларусь) - «Подих осені» для аккордеону і струнних (2017 - прем`єра)
  • Мечислав Карлович - Серенада для струнних тв. 2 (1897)

Вартість квитків 70-300 грн.

Квитки продаються у касах та на сайті філармонії, театральних касах м.Києва

www.filarmonia.com.ua

 

Про учасників концертного проекту

Роман Ревакович (диригент, Польща) закінчив Музичну Академію ім. Ф. Шопена у Варшаві за спеціальністю «теорія музики», а згодом диригентський факультет у класі Б. Мадея. Виступав з симфонічними та камерними оркестрами у Польщі, Україні, Білорусі та Росії. Особливою сферою зацікавлення Романа Реваковича є сучасна музика. Разом із Національним Ансамблем солістів “Київська Камерата”, Польським оркестром Sinfonia Iuventus, Національним симфонічним оркестром України і Національною хоровою капелою «Думка» диригент став першим виконавцем творів І. Щербакова, Ю. Ланюка, Е. Сєліцкєго, В.Лютославського, К.Пендерецького, З.Краузе, А.Нікодемовіча, А.Пярта, Б.Фроляк, Б.Сегіна, М.Шведа, О.Шимка та багатьох інших. У 2015 році з Національним Камерним ансамблем «Київські солісти» представив у Польщі програму української сучасної музики. Протягом багатьох років Роман Ревакович як диригент та організатор різних музичних заходів, у тому числі фестивалів, пропагує українську музику у Польщі і польську – в Україні. Чотири рази з великим успіхом реалізував «Дні української музики у Варшаві» в найбільш престижних концертних залах столиці Польщі. Є засновником та головою Фундації “Pro Musica Viva”, що займається промоцією та підтримкою різноманітних музичних ініціатив, членом Товариства імені В. Лютославського та Національної Спілки композиторів України.

Клаудіуш Баран (Klaudiusz Baran) народився в Перемишлі. Випускник Академії музики ім.Фредеріка Шопена у Варшаві (клас професора Джерзі Джурко) і Консерваторії "Paul Dukas" в Парижі (клас професора Макса Боннея). Крім того, він працював під керівництвом таких відомих акордеоністів як Фрідріх Ліпс і В"ячеслав Сємьонов. Лауреат багатьох міжнародних конкурсів акордеоністів (в тому числі в Кастельфидардо і Парижі). Брав участь в численних музичних фестивалях про всьому світу. Виступає як сольно , так і з камерними ансамблями та симфонічними оркестрами Польщі, Франції, Італії, Австрії, України, Росії, Іспанії, Німеччини, Сербії, Словаччини, Чехії, Литви, Естонії, Білорусі, Великобританії, Норвегії, Китаю, Аргентини. Був запрошений в якості лектора в міжнародних майстер - класах (Польща, Франція, Сербія). Зробив безліч записів для польського радіо і телебачення, а також для театру і кіно. В його репертуарі - твори від бароко до сучасної музики. Є професором Варшавського Університету музики ім.Ф.Шопена.

Створення Національного камерного ансамблю “Київські Солісти” – здійснення  мрії відомого скрипаля, професора, народного артиста України Богодара Которовича (1941-2009). Колектив, визнаний слухачами і критиками у різних країнах світу, об`єднує талановитих молодих музикантів України Більшість із них - лауреати національних та міжнародних конкурсів і представляють школу Б.Которовича.

Високий поетичний дух артистів у поєднанні з притаманним українській музичній культурі авангардизмом підкорював світову публіку у таких відомих залах як  Люксембурзький палац та «ЮНЕСКО» в Парижі, Коміше Опер в Берліні, Велика Національна філармонія у Варшаві, “Flagey” у Бельгіії, РадіоКультурхауз і концертний зал замку Ліхтенштейн у Відні,  «Еспланада» в Сінгапурі та на Всесвітній виставці «Експо»(Японія). Ансамбль -  запрошений учасник міжнародних фестивалів імені Д.Ойстраха (Пярну, Естонія), сучасної музики «Варшавська осінь» (Варшава, Польща), сучасної музики у Кракові (Польща), класичної музики у Рурі (Німеччина), симфонічної музики в Алжирі, Габала фестиваль в Азербайджані  та    «Музичні    прем`єри    сезону»,  «Київ Музик Фест», «Гогольфест», «Нова музика», «ChamberArt Music»  в Україні.

За активну творчу діяльність у репрезентації української виконавської культури у світі ансамбль «Київські Солісти» отримав статус «Посол української культури» Міністерства закордонних справ України.  2010-го року указом Президента України колективу присвоєно звання «Національний камерний ансамбль».