НСПУ вимагає покарати винних у кривавій розправі над студентами

1470269_527862483976911_1297772603_n

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ

Те, що сталося на столичному Майдані уночі 30 листопада, не відповідає ні здоровому глуздові, ні риториці влади про її євроінтеграційні прагнення, ні чинному законодавству України. Знавіснілі підрозділи «Беркута» вчинили жорстоку, криваву розправу над студентською молоддю, що скористалася своїм конституційним правом на свободу мітингів і демонстрацій. Тяжких тілесних ушкоджень завдано десяткам українських та зарубіжних мирних громадян. Брутально розтоптано основоположні демократичні принципи, гарантовані найголовнішим Законом – Конституцією України. Зазнав непоправної шкоди міжнародний престиж Української держави, що й так загрозливо похитнувся після скандального непідписання у Вільнюсі угоди про асоційоване членство у Європейському Союзі.

Українські письменники шоковані та глибоко обурені подіями «варфоломіївської ночі» 30 листопада, влаштованої мирним демонстрантам розперезаними силовиками. Вимагаємо від керівництва країни дати принципову і справедливу оцінку дикому інцидентові, що сколихнув увесь світ, а головне – покарати винних. Непокаране зло призводить до безвідповідальності та безконтрольності, підриває віру людей у торжество справедливості. Миритися з таким становищем означає профанацію самої ідеї правової держави.

НСПУ завжди і послідовно стояла в обороні ідеалів гуманізму, національних святинь і пріоритетів, прав кожної людини на демократичні цінності та свободи і найперше – права на гідне життя згідно з нормами і стандартами цивілізованого світу. Ми не можемо й не будемо стояти осторонь від суспільних подій та процесів, у яких вирішується майбутнє України. Надто багато людських доль, зокрема й письменницьких, принесено в жертву багатьма поколіннями українців задля найголовнішої мети кількох останніх століть – здобуття нашої Незалежності. Незалежності не тільки від чужоземних імперських зазіхань, а й від внутрішніх загроз: зневаження прав і свобод, спотворення нашої історії, постійного упослідження рідної мови, морального виродження, занедбання культурної та духовної сфери, відсутності продуманої гуманітарної політики, абсолютної неопірливості руйнівному глобалізаційному наступові.

Особливу тривогу бзпрецедентні події «варфоломіївської ночі» на Майдані викликають ще й тому, що відбуваються в час підготовки до всесвітнього вшанування 200-річного ювілею Тараса Шевченка. Людинолюбство, беззастережна відданість ідеалам свободи й рівності, уболівання за кожну скривджену душу, власна жертовність в ім’я гідної долі для своєї України у Великого Кобзаря не мають аналогів у всьому світі. Пошанування Шевченка – це насамперед вірність його духовним заповітам. На жаль, після свавільного розгону Майдану важко переконати світ і десятки мільйонів українців у відданості чинної влади високим гуманістичним ідеалам нашого Генія і Пророка.

НСПУ однозначно пов’язує майбутнє України із членством у Євросоюзі. Це відкриває перед усім народом нову історичну перспективу, дає шанс нарешті вийти з-під зловісної імпершовіністської тіні Кремля, на чиїх руках – кров і муки десятків мільйонів наших співвітчизників, винищених голодоморним геноцидом, замордованих у ГУЛАГах, розстріляних у Сандормохах, замучених у катівнях НКВД – ГПУ – КГБ. Входження у цивілізовану європейську сім’ю – свідомий вибір українського народу. Саме за такий шлях і таке майбутнє сьогодні вийшли на численні майдани по всій країні сотні тисяч громадян. Вони прагнуть змін, прагнуть нового життя, нового суспільного устрою, де найбільшим пріоритетом держави є людина та її інтереси. Іншого шляху немає. Якщо вдада цього не розуміє, вона мусить піти.

У цей надзвичайно складний і відповідальний час Національна спілка письменників України закликає співвітчизників, усіх людей доброї волі, політичні сили, громадські організації виявити максимум мудрості та розважливості, аби забезпечити мирне вирішення конфліктної ситуації винятково у межах чинного законодавства, через досягнення всеукраїнського порозуміння. Не даймо втягти країну у вир кривавого протистояння. Покажімо світові, що ми – воістину сильна й мудра європейська нація, за якою – велике і щасливе майбутнє.

Слава Україні!

http://ualit.org