Опероманія

21 серпня 2017 • 19:00 • Колонна зала  імені Миколи Лисенка (Володимирський узвіз,2) • Квитки 70-250 грн.

«Київські солісти» запрошують на програму ОПЕРОМАНІЯ: представлені «оперні» композитори з неоперними творами (Верді, Вагнер), музика на оперну тему (Сарасате), а «Інтермецо», що зазвичай є переходом між частинами опер (Масканьї, Массне), буде головним «оперним» ланцюжком у концерті.

Національний камерний ансамбль «Київські солісти», Солістка - Лінда-Анетте Верте (скрипка, Естонія), Диригент – Еркі Пехк (Естонія)

Програма:

І відділ 

  • Джузеппе Верді – Квартет мі мінор. Перекладення для струнних
  • Пабло Сарасате – Фантазія Кармен. Перекладення для струнних і ударних

ІІ відділ

  • П'єтро Масканьї - Інтермецо з опери «Сільська честь» 
  • Жуль Массне - «Роздум» , Інтермецо з опери «Таїс» 
  • Ріхард Вагнер - "Зігфрід- Іділія"

Про учасників концертного проекту:

Лінда-Анетте Верте (скрипка, Естонія) народилася у 1993 році.

Лауреат Національного конкурсу струнних інструментів (2 премія, Естонія, 2015) та Володар спеціального призу за обов`язкову п`єсу («Елегія самотності» Тину Кирвиця); Дипломант і Володар спеціального призу  Першого естонського конкурсу камерних ансамблів з фортепіано «In Corpore»; Лауреат Міжнародного конкурсу «Музичне місто Європи за участю спеціальних преміальних  конкурсів Паоло Серрао» ( 3 премія, Італія). Лауреат Міжнародного конкурсу «Відродження» (1 премія, Вірменія, 2014).

У 2015 році відбувся її дебют з Національним симфонічним оркестром Естонії.

В сезоні 2015 – 2016 в якості учня вона була зарахована до Канадійського національного оркестру мистецтв «Інституту оркестрових досліджень».

 В 2016 році скрипалька отримала Диплом бакалавра Академії імені Яна Сібеліуса у Хельсінки, Фінляндія (клас Марії Тампере-Безродної) і нині вчитьсяу магістратурі.

В сезоні 2016 – 2017  - концертмейстер Симфонічного оркестру музичного театру в Тарту.

Лінда грає на скрипці Джозефа Гальяно (1775-1770), яку люб`язно надав Естонський Фонд музичних Інструментів.

Диригент Еркі Пехк закінчив Естонську академію музики в Таллінні в 1993 році по класу фортепіано, хорове диригування та диригування оркестром. Підвищував свою кваліфікацію в Латвийській музичній академії та в Гільдхолдському музичному коледжі  Лондону (Guildhall School of Music and Drama). Брав участь в мастер-класах Хіроюкі Івакі (Kirill Kondrashin Masterclass, 1990) і Джона Еліота Гардинера (Mozart Interpretation Courses, 1991). 17 років (1994 – 2011) працював диригентом  Естонської національної опери в Таллінні, де провів більш 700 вистав. Був музичним керівником багатьох мюзиклів  компанії «Smithbridge Productions» (1998-2008).

В 2005 році Еркі  Пехк призначений  художнім керівником міжнародного фестивалю оперної музики «PromFest» в Пярну (Естонія). В якості запрошеного гостя в сезоні 2010-2011 Еркі Пехк виступив з оперою Пуччіні «Богема» в Національному академічному театрі опери і балету Республіки Білорусь. У листопаді  2010 року дебютував в Concertgebouw (Амстердам) з оперною студією Нідерландів. З  компанією International Opera Productions виступав в містах Бельгії, Люксембургу і Нідерландів, де диригував оперетами Штрауса «Летюча миша» та Легара «Весела вдова».

Співпрацював з такими відомими музикантами, як скрипалька Тетянна Грінденко, coпpaнo Бapбapa Гeндpікc (Barbara Hendricks), контртенор Макс Емануель Ценчіч (Max Emanuel Cencic), флейтистка Камілла Хойтенга (Camilla Hoitenga), трубач і композитор Маркус Штокхаузен (Markus Stockhausen) .

В 2000 році заснував свой оркестр в Таллінні – «Оркестр XXI століття». Цей колектив виконує в основному сучасний, але і  класичний репертуар естонських і закордонних композиторів. З 2010 року – перший запрошений диригент Симфонічного оркестру Національної державної телерадіокомпанії Республіки Білорусь.

З Національним камерним ансамблем «Київські солісти» співпрацює з 2016 року.

Створення Національного камерного ансамблю “Київські Солісти – здійснення  мрії відомого скрипаля, професора, народного артиста України Богодара Которовича (1941-2009). Колектив, визнаний слухачами і критиками у різних країнах світу, об`єднує талановитих молодих музикантів України Більшість із них - лауреати національних та міжнародних конкурсів і представляють школу Б.Которовича.

Високий поетичний дух артистів у поєднанні з притаманним українській музичній культурі авангардизмом підкорював світову публіку у таких відомих залах як  Люксембурзький палац та «ЮНЕСКО» в Парижі, Коміше Опер в Берліні, Велика Національна філармонія у Варшаві, “Flagey” у Бельгіії, РадіоКультурхауз і концертний зал замку Ліхтенштейн у Відні,  «Еспланада» в Сінгапурі та на Всесвітній виставці «Експо»(Японія). Ансамбль -  запрошений учасник міжнародних фестивалів імені Д.Ойстраха (Пярну, Естонія), сучасної музики «Варшавська осінь» (Варшава, Польща), сучасної музики у Кракові (Польща), класичної музики у Рурі (Німеччина), симфонічної музики в Алжирі, Габала фестиваль в Азербайджані  та    «Музичні    прем`єри    сезону»,  «Київ Музик Фест», «Гогольфест», «Нова музика», «ChamberArt Music»  в Україні.

За активну творчу діяльність у репрезентації української виконавської культури у світі ансамбль «Київські Солісти» отримав статус «Посол української культури» Міністерства закордонних справ України.  2010-го року указом Президента України колективу присвоєно звання «Національний камерний ансамбль».

Квитки продаються у касах та на сайті філармонії, театральних касах м.Києва

www.filarmonia.com.ua