Марія Конкіна — автобіографія

Марія Конкіна народилася 12 січня 1944-го в селі Данилово Хустського району на Закарпатті. Відмінно закінчила Чорнотисівську середню школу на Виноградівщині. Навчалася в Ужгородському державному університеті та Дніпропетровському хіміко-технологічному інституті. З дипломом інженера-технолога перейшла на викладацьку роботу до Виноградівського політехнікуму.

Любов до людей, з якими життя щодня зводило мене не минали безслідно. На шпальтах обласних «Закарпатська правда», «Молодь Закарпаття», «Новини Закарпаття», «Трибуна», «Карпатія», районних  газетах «Чорна гора», «Вечірній Севлюш», «СевлюшІнфо/Виноградівські Вогні», «Новини Виноградівщини», в журналі «Слово», в якім очолювала літературно-мистецький відділ постійно з’являлися її нариси, цікав публікації про народних умільців, людей скромних професій, звитяжців Другої світової та праці, багатодітних матерів, вчителів, лікарів, митців, тренерів, художників, місцевих заслужених артистів України, полярника… В 2007 році видала літературно-художнє видання «Дорогою правди, віри і добра»про почесних громадян Виноградова, які своїм життям і щоденною сумлінною працею примножили славу і культурно-мистецькі надбання міста.

За неповні 60 років моєї літературної роботи вийшли сотні нарисів. За кожним з них стояла доля неповторної особистості з її внутрішнім світом, тривогами, хвилюваннями, сподіваннями, непідробною правдою про життя, яке проливало світло на Людину, про яку йшлося в кожнім конкретнім матеріалі. 15 років свого життя віддала роботі з обдарованою юнню Виноградівщини. Започаткувала літературно-мистецьке об’єднання «Диво моє калинове», районні зльоти поетів-початківців «Поезія торка душі моєї струни», конкурси читців-декламаторів«Вірю у майбутнє твоє, Україно», традиційні шевченкіани «Іду до тебе я, Тарасе». Керує районним відділення ГО МАЛІЖ. Щороку беремо участь у роботі міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я».

Кожний день нові надії роздає. Підносить приємні і несподівані зустрічі, події, наповнює душу світлими враженнями, живою думкою і словами, що йдуть від самого серця.