Руслана у Святвечір представила великий авторський різдвяний проект “Молитва світла”.
Співачка, яка за фахом хоровий диригент, зізналася, що ідею написання духовного твору вона виношувала ще з 1990-х – часів навчання у Львівській консерваторії, але основним поштовхом стали події зими 2013-14 роки:
“Під час таких подій, коли людина вже ні на що не надіється, вона покладається лише на Бога і звертається до Нього. Це дає неймовірну енергію і силу, і вже нічого не страшно”.
Руслана презентувала відео на авторську версію молитви “Отче Наш”. Зйомки відео відбувались у Софіївському Соборі, якому цьогоріч виповнюється 1000 років. Це відео стане першою ластівкою великого Різдвяного фільму, який вийде у 2019 році. На своїх сторінках у фб та інстаграм співачка поділилась першими світлинами зі зйомок у Соборі Святої Софії. Руслана перед іконостасом у чорній сукні та у синьому плащі.
6 січня разом з Чоловічою хоровою капелою ім. Ревуцького під час Святкового Різдвяного Богослужіння у Соборі Різдва Пресвятої Богородиці (УПЦ КП, м. Конотоп) виконала авторські версії найвідоміших молитов – “Отче наш”, “Богородице Діво, Радуйся”, “Світе тихий”, “Алилуя”, “Святий Боже”. У найближчому майбутньому вони стануть частиною Літургії, яку Руслана готує у співпраці зі своїм другом і відомим українським композитором Іваном Небесним.
Написання духовного твору, стверджує Руслана, для неї важливе не з огляду на трактування чи просто створення авторської версії, а з огляду на відтворення найбільш прадавніх канонів українського Богослужіння.
“Я знаю про існування української чудотворної молитви. До нас дійшли рукописи 16-17 ст.. Це молитовні розспіви монахів. Для мене важливо зрозуміти, чим українська молитва неповторна, як українці молилися колись. Я ставлю перед собою завдання сягнути традицій тисячолітньої давнини, коли і музика, і гармонії були інакшими. Сягнути легенди про чудотворну молитву”,- коментує Руслана.
У рамках продовження проекту Руслана вже найближчим часом планує зйомки для майбутнього музичного фільму у найбільш знакових християнських храмах України – Софійський Собор, Михайлівський Золотоверхий Монастир, Костел Святого Миколи у Києві; у Львові – Церква Святого Андрія, Гарнізонний Храм Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, Храм святих Ольги та Єлизавети та ін.
Офіційна сторінка Руслани у фейсбук www.facebook.com/ruslana.official
Офіційна сторінка Руслани у інстаграм @ruslana.lyzhychko
Інформація та фото «Master Management»