Галина Кавка — біографія

Галина Кавка — письменниця, засновниця благодійного фонду «Glory to Ukraine» (Слава Україні) — народилась 9 липня 1941 року в родині Марії і Михайла Кавка.

Батько мав медичну освіту, був активістом громади «Просвіта» і воїном УПА. Родина зазнала переслідувань за патріотичну діяльнясть. Мати Галини була закатована енкеведистами, коли Галині було 4 роки, сестрі Оксані 8 років, а братику Миколі всього 10 місяців. Батько загинув в бою, захищаючи незалежність рідного краю.

Опіку над трьома сиротами взяла рідна тітка Юлія. Дитинство Галини було зігріто любов'ю і молитвою тітки і оповите красою Карпатських гір і стрімких річок Стрий і Опір, поміж яких розгорнулося мальовниче селище Верхнє Синьовидне.

По закінченні 10-річки Галина Кавка вступає до Львівського медичного училища. Згодом виходить заміж, народжує двох синів — Ярослава і Володимира. Залишившись вдовою, в тяжкі роки перебудови, виїжджає у 1989 році до Америки, до свого стрийка Степана, члена ОУН УПА.

Але думками і серцем, Галина Кавка завжди в Україні і рідному Синьовидному. Любов до творчості і поезії стала проявлятись ще в юні роки і вже в США виходить в світ чудова збірка спогадів — «Струни серця емігрантки». 

Найбільшим духовним змістом життя Галини Кавка, стала активна участь у діяльності української громади Клівленду і Греко-католицької церкви. Свою громадську і духовну позицію Галина Кавка проголошує не тільки в літературній діяльності, а й в реальній допомозі українцям і щоденному служінні хворим в медичному закладі. Галина Кавка є президентом і засновником благодійного фонду «Glory to Ukraine» (Слава Україні). В книзі Галини Кавка «Добро людину славить» висловлене кредо життя Галини Кавка — «Знайте, — істина одна на всі покоління — в Божій славі лиш вона і в добрі спасіння!»