Ліна Ланська — біографія

Ліна Ланська (справжнє ім'я Людмила Ігорівна Лихова) народилась на Чернігівщині в родині службовців. Живе в м. Чернігові і працює в ДП № 1 ЧМР лікарем-педіатром. 

Перші спроби віршування робила ще в дитинстві. Батько, лікар за фахом, привив любов до художньої літератури і сам писав вірші.

З добіркою дитячих поезій мати — викладач української мови та літератури, ознайомила сусіда-журналіста, який категорично заперечив будь-які здібності. На цьому спроби римувань відклались на роки. Жартівливі експромти писала і студенткою, не надаючи цьому значення.

Тільки в 2008 повернулась до віршування пісенних текстів. Як виявилось, разом з ними народжувались і мелодії.

Восени 2013 року, доля звела з київським композитором Олегом Майовським, який звернув увагу на мелодії і дав поради. От саме звідти й покотилось віршоване і не дуже. За кілька років народились десятки пісень, в більшості російською мовою.

Потреба писати українською, випадково привела на Рожевий сайт Євгена Юхниці в Клуб Поезії. Там навчилась тому, що вміє сьогодні.

Була учасником фестивалю інтимної лірики у м. Івано-Франківську у вересні 2016—2017, у жовтні 2016 — учасником У ІІ Міжнародного фестивалю духовної творчості на Львівщині «Краса душі».

Особливо значущим в творчій біографії був 2017 рік. 

У лютому — Дипломант ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Л.Мартовича у номінації «Поезія» (добірки).

В березні — співорганізатор Першого Всеукраїнського поетичного стартапу «Дотиком душі» у м. Чернігові.

У вересні 2017 року, вийшла з друку перша збірка інтимної лірики «Танець на лезі».

Членкиня літературної студії «Гарт»(керівник голова обл. осередку Національного Конгресу літераторів України — Мамчич О. Б., ВТО КЛУ і незалежної громадської організації — Літературної спілки «Чернігів», під керівництвом М. М. Ткача.

Брала участь у Народному мистецько-історичному фестивалі «Українські передзвони» в 2017, 2018.

У лютому 2018 — дипломант ІУ Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Л.Мартовича у номінації «Поезія» (книги).

Засновник творчої ГО «Білі ворони», грудень 2017 р.

Друкувалась у журналі «Чорнильна хвиля», альманахах «Мовою серця», «Сила почуттів», «Листи до Миколая», часописі «Барви» (2016), антології «Склянка часу» (2017), Енциклопедії сучасної літератури (2017), журналах «Літературний Чернігів» (2015, 2017), «Дніпро» (2016, 2017), у літературному виданні, в рамках ІІ Всеукраїнського фестивалю любовної лірики «Мовою серця», спільно з обласним об"єднанням «Просвіта» (м. Івано- Франківськ) — «Літ. Ліхтар ІФ».