З 18 грудня 2013 р. по 15 січня 2014 року в Музеї історії міста Києва – святкова й ностальгічна виставка «Історія іграшок. Радянська пластикова іграшка 1960–1980 рр.»
Основна мета проекту – відтворити атмосферу українського дитинства 1960–1980 рр. минулого сторіччя, яке постає в експозиції, створеній на основі приватних колекцій та експонатів фондів Державного музею іграшки Міністерства освіти і науки України. Серед них – простенькі, але такі улюблені вітчизняні іграшки, дитячі книжки, фарфорові статуетки, та серед них – рідкісні і недосяжні на ті часи для абсолютної більшості зразки закордонних іграшок.
Окремі блоки експозиції ведуть екскурс в минулу епоху: наша іграшка – найдешевша та найдоступніша, та водночас вона якісна й витривала, а Україна – основний виробник пластикової іграшки у роки пізньорадянської доби.Перед відвідувачами розкриються дивовижні історії про українську Барбі, червоного коника, олов’яних солдатиків, ляльок-пупсів, ведмедика, лялькових героїв у національних костюмах. Аби ця «історія дитинства» стала впізнаваною і мала в собі «дух часу і місцевості», в експозиції також будуть представлені дитячі фотографії відомих людей нашого міста і країни. Свої фото вже люб’язно надали Ніна Матвієнко, Сергій Бубка, Ольга Сумська, Влад Троїцький, Джамала, Камалія, Гайтана, Влада Прокаєва, Дмитро Гордон, Олексій Шереметьєв, Федір Зернецький.
Відчуття повного занурення в атмосферу дитинства 60—80-х доповнить підбірка анімації та спеціально створений документальний фільм режисера Максима Вохіна «Портрет радянської іграшки», де ведеться «діалог» з іграшкою, а в світ старої іграшки потрапляє сучасна дитина.
Експозиція обіцяє зацікавити не тільки маленьких глядачів, а й гостей різних вікових категорій.
Куратор проекту – Павло Гудімов (засновник арт-центру Я Галерея).
Консультант проекту – Тетяна Пржегодська (завідувачка фондів Державного музею іграшки Міністерства освіти і науки України).
Музей історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7)