Стало відомо скільки заборон на ввезення російських книжок видано в Україні

22 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України». Відтепер розповсюджувачі видавничої продукції з Росії та тимчасово окупованих територій України мають отримувати дозвіл від Держкомтелерадіо. Рішення про відмову у видачі дозволу приймає експертна рада з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

Станом на 26 вересня 2018 року Держкомтелерадіо видав дозволи на ввезення 21930 назв видавничої продукції з території держави-агресора й тимчасово окупованих територій України. Водночас на підставі негативних висновків експертної ради та у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, Держкомтелерадіо надав 75 відмов у видачі дозволів на ввезення 300 500 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийняв рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Ще 708 відмов надано внаслідок подання суб’єктами господарювання документів не в повному обсязі.

Зокрема, відмовлено у ввезенні для поширення в Україні трьох книг психолога В. Синельникова, що вийшли у московському видавництві «Центрполиграф», у яких автор згадує Крим як частину РФ. Видавництво «Махаон-Україна» не отримало дозволу на ввезення книги М. Уіндроу «Історія військового мистецтва», перекладеної і виданої московським видавництвом «ТОВ «Издательская группа «Азбука-Аттикус». Окрема глава цієї книги присвячена спецназу Росії та її військовим операціям 2008-2014 рр. Текст супроводжують фотографії озброєних вояків РФ. Надумку експертів, під час російської агресії масово завозити книгу, яка пропагує військові формування РФ, є недоцільним.

Джерело:litakcent.com