"Переяславський соціум на перехресті епох" - книга для поколінь

У перший місяць нового року побачило світ чергове видання присвячене історії нашого краю –«Переяславський соціум на перехресті епох: люди, події, факти». Це плід багаторічних зусиль авторського колективу у складі доктора історичних наук, професора Віктора Коцура, доктора історичних наук, професора Олександра Гуржія, кандидата історичних наук В’ячеслава Лохи.

В об’ємній науковій праці обсягом 624 сторінки до уваги читача представлено широку палітру історичних відомостей – з другої половини XVII по першу третину ХХ століття. Авторами зображено різноманітні віхи життя переяславського соціуму на тлі історичних змін. На сторінках видання постають суспільні верстви: козацтво, міщанство, духовенство, інтелігенція. Є в книзі й сторінки, присвячені деяким нашим сучасникам.

Книга має додатки, до яких включено різноманітні матеріали: документи, фрагменти досліджень, краєзнавчі відомості тощо. Варто відзначити також її багатий ілюстративний матеріал – через сотні світлин та малюнків, картографічні джерела проступають унікальні історичні миті життя наших предків. Кольоровий друк та поліграфія високої якості роблять книгу цікавою не лише для читання, а й для перегляду. Окрім того, монографія оздоблена авторськими коментарями до текстів, підписами до ілюстрацій, посиланнями на використану джерельну базу.

Видання «Переяславський соціум на перехресті епох: люди, події, факти» без перебільшення можна назвати одним з найґрунтовніших краєзнавчих досліджень, що презентує Переяславщину, як унікальний історичний та етнокультурний регіон.

Тарас Нагайко,
        завідувач НДВ історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав», к. і. н.