"Діти, які виховуються у любові до читання та української книги стануть справжніми особистостями та мислячими громадянами своєї країни" - Євген Нищук

2 квітня, у Міжнародний день дитячої книги Міністр культури України Євген Нищуквідвідав Національну бібліотеку України для дітей та став гостем  свята з нагоди закриття Всеукраїнського тижня дитячого читання  «Вибори у книжковий парламент «Я обираю КНИГУ!». Повідомляється на сайті Міністерства культури.

Міністр культури привітав дітей зі святом та прочитав відвідувачам головної бібліотеки країни уривки  своєї улюбленої дитячої книжки – знаменитої поеми-казки «Лис Микита» Івана Франка.

Міністр культури також подякував працівникам бібліотеки за їх віддану працю та закоханість у свою справу.

«Ініціативи, які впроваджують фахівці цієї чудової бібліотеки у спілкуванні з читачами, виконують надзвичайну важливу місію – виховують майбутню освічену, культурну, допитливу та мислячу націю. Сьогоднішні юні читачі, які люблять та поважають книгу, в майбутньому стають справжніми громадянами своєї країни і особистостями,  і з таких дітей народжуються великі постаті», - говорить Євген Нищук.

«Мені дуже приємно відзначити значну кількість нових дитячих книжок, які я тут побачив. Дитячу літературу представляють чудові видавництва, які випускають неймовірно красиві книжки, не просто  змістовні, а й цікаві дітям. Українські дитячі книжки з чудовими ілюстраціями були широко представлені на Франкфуртському книжковому ярмарку, на книжкових форумах у Лондоні та Парижі, просто в ці дні на книжковому ярмарку в Болоньї, де викликають живу зацікавленість відвідувачів. І саме Український інститут книги – інституція, створена Мінкультури, покликаний виконувати цю важливу місію - популяризувати українську книгу, виховувати любов до неї та підтримувати цікаві та потрібні ініціативи з розвитку читаючої нації».

Генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко розповіла про щорічне проведення під час весняних канікул Всеукраїнського тижня дитячого читання. У цей період в усіх дитячих бібліотеках відбуваються святкові події та акції з промоції книги, під час яких відзначають кращих читачів, проводять зустрічі з авторами і ілюстраторами, читацькі конкурси, а головне – читають книжки. До читання книг залучаються відомі та публічні особи, державні та громадські діячі. ЦьогорічВсеукраїнський тиждень дитячого читання стартував  у Черкаській обласній бібліотеці для дітей, а заключне свято відбувається 2 квітня  у Національній бібліотеці України для дітей.

«Цьогоріч ми провели акцію – «Вибори у «Книжковий парламент», на весняних канікулах діти  обирали, на їх погляд, кращі книжки та  пояснювали чому. Таким чином ми навчаємо дітей правильно аналізувати  і  обирати  свою книжку, будувати своє майбутнє, адже хто читає той має майбутнє. Я переконана, якщо діти читають, то у нашої країни є майбутнє», - говорить Алла Гордієнко.

 У рамках святкових заходів також відбулася церемонія нагородження найактивніших читачів книжкової передвиборчої кампанії та вручення персональних квитків членів «дитячого журі» Національної секції IBBY.