Коронація слова - 2019

 6 червня 2019 року в Колонній залі Київської міської ради відбулася Церемонія нагородження переможців 19-го Міжнародного літературного конкурсу ,,Коронація слова’’.

Спочатку було слово. Фактично завдяки слову й утворилися перші на Землі цивілізації. Катастрофічною для існування, як античних культур так і сучасних країн є духовна криза. Не оминуло це лихо і Україну. Неймовірно високу ціну заплатили українці, за те що не відстояли Незалежність на початку 20-го століття. Загрозу совєтській системі несли в першу чергу свідомі, освічені, розумні українці. Тому у часи масових репресій особливо нещадно розправлялися із майстрами літературного слова.

З по’явою пісенних шедеврів Володимира Івасюка українці неначе прокинулися із надією на відродження України. Й імперія збудована на насильстві почала шататися, і у підсумку рухнула. Така вона - сила слова.

На цьогорічній ,,Коронації слова’’ про Володимира Івасюка згадували не одноразово. Адже, у цьому році нашому пісенному генію виповнилося б 70 років. Гучними оваціями вшанували Володимира Івасюка із почуттям вдячності за його легендарні пісні та  національну свідомість.

Велика вдячність й співзасновникам конкурсу ,,Коронація слова’’ Тетяні та Юрію Логушам. Тут є чим пишатися. Адже, за словами Пауло Коельйо це конкурс рукописів, якому немає аналогів  у світі. У 2009 році конкурс визнаний найпрестижнішим, соціально відповідальним проектом в країні.

Червона доріжка, увага телебачення, фантастичні виступи зіркових гостей створюють атмосферу яскравого святкового дійства. Але головне, це доволі інтригуюче нагородження найкращих літераторів у чотирьох основних номінаціях: п’єси, кіносценарії, пісенна лірика, романи та численних спеціальних відзнаках.

Розпочалася церемонія із нагородження Дипломами за найкращі твори у спеціальній відзнаці ,,Міжнародний вибір’’. Серед нагороджених – представники США, Канади, Польщі, Словаччини, Греції, Малайзії та Японії. Приємно, що Ірина Мацкова, яка мешкає у Словаччині присвятила свій твір Києву. Він так і називається - ,,Присвята Києву’’.

У спеціальній відзнаці від Олександра Вільчинського за кращий твір на воєнну тематику переміг роман ,,Коли варто мить зачекати’’ Юрія Сичука із Луцька. У спеціальній відзнаці Володимира Івасюка перемогу здобули: в номінації ,,П’єси’’ твір ,,У полоні печалі’’ Андрія Аркана (Київ), в номінації ,,Пісенна лірика’’ твір ,,Співець Божою милістю’’ Василя Марсюка (Київ). Дипломи переможцям вручила молодша сестра Володимира Івасюка – Оксана. У спеціальній відзнаці  від Мистецької агенції ,,Територія А’’ перемогли: твори ,,А мені однозначно бракує тебе’’ Олени Багрянцевої (Конотоп) та ,,Вітер у вітах дрімає’’ Юлії Бережко-Камінської (Київська обл.). У спеціальній відзнаці від Ніки Ніколео та Львівського жіночого клубу за найкращий твір про кохання перемогу здобули романи ,,Повелителька ліхтарів’’ Олени Волинської (Житомирська обл.) та ,,Зрада’’ Наталії Дурунди (Ужгород)…

У номінації ,,П’єси’’ 1-у премію присуджено Юрію Васюку із Чернігова за п’єсу ,,Собака’’. 2-у премію здобула Марія Лелека (Київ) за п’єсу ,,Степан Бандера’’. 3-а премія у Володимира Стенька (Синельникове) за п’єсу ,,Шахтар-чемпіон’’.

У номінації ,,Кіносценарії’’ 1-у премію здобула Алла Мелентьєва із Києва за кіносценарій ,,Кияни’’. Львівянка Соломія Кривенко – володарка 2-ї премії за кіносценарій ,,Коли приходить вечір’’. 3-у премію отримали Олексій Уманський та Андрій Євстратенко із Києва за кіносценарій ,,День перемоги’’.

У номінації ,,Пісенна лірика’’ 1-у премію здобув Ігор Жук (Київ) за твір ,,Молитва безвісти зниклого’’. 2-у премію отримали Ганна Коназюк (Київ) за твір ,,Колискова для тата’’ та Анна Корач (Харків) за твір ,,Амарантові рими’’. 3-у премію здобула Наталія Смирнова (Кропивницький) за твір ,,Не відпускай’’.

У номінації ,,Романи’’ 1-у премію отримав Василь Добрянський (псевдонім Борис Крамер) із Івано-Франківської області за роман ,,Зламані сходи’’. 2-у премію здобула Наталія Довгопол (Афіни, Греція) за роман ,,Шпигунки з притулку Артеміда’’. 3-а премія у Сергія Грінічена (Суми) за роман ,,Літератор’’.

Нові літературні твори обов’язково знайдуть свого читача. Адже, вони здобули визнання на 19-у Міжнародному літературному конкурсі ,,Коронація слова’’.

Олександр Вакуленко

Фото автора