Відгомін події або ласкаво запрошуємо на «Dnipro-Book-Fest»

Що таке Всеукраїнський літературний конкурс прозових україномовних видань«Dnipro-Book-Fest»? Якщо ви спитаєте мене, то без вагань відповім: це відкриття. І мова зовсім не про те, що ми з друзями вперше потрапили на підведення підсумківцього книжкового конкурсу. Поспілкувавшись з музою проекту Ольгою Репіною,дніпровською письменницею, членкинею Національної спілки письменників України, яка спільно з Дніпровською центральною міською бібліотекою та благодійнимфондом «UkrainianModernArtLab»доклала старань, аби у нашому місті відбулася надзвичайна літературна подія, остаточно переконуєшся у тому, що відкриття – це справжня місія організаторів заходу.

Тільки уявіть, автори з усієї країни представляють на конкурсі фестивалю свої свіжо видані книги. Тож, якщо ви хочете дізнатися, чим зачитуватиметься Україна найближчим часом, – гайда на «Dnipro-Book-Fest»!

А подивитися, справді, є на що. Адже серед учасників конкурсу 2019 такі популярні письменники, як: Марія Ткачівська, Галина Вдовиченко, Тимур Литовченко, Ярослава Дегтяренко, Ірина Агапєєва, Володимир Аренєв та ін. Загалом, цьогоріч у конкурсі взяли участь 94 автори з 30-ти міст України. Цікаво і те, що до участі запросили не лише письменників, але й перекладачів, видавців, а й навіть дизайнерів. Приділили увагу і дитячій літературі – для дитячих письменників виділили окрему номінацію.

На щастя, організатори проекту не обмежилися самим лише конкурсом та церемонією нагородження переможців.«Dnipro-Book-Fest-2019» був представлений цілою низкою цікавих літературних подій. Це і книжкова експозиція у стінах Дніпровської центральної міської бібліотеки, і радіо- та телеінтерв’ю, круглий стіл з конкурсантами та гостями свята, відкриті читання, спілкування з читачами,  екскурсії містом тощо. Приємно також, що організатори приділили увагу і творчій молоді. Так, до участі у заходах були запрошені учасниці літературних студій «VivArt»  та «ЛітПиріг» Яна Ловчинська, Олена Ляшенко, Єлизавета Кондрашова, Катерина Кравченко, Наталія Пірогова, а також молоді письменниці, членкині Національної спілки письменників України Марія Дружко, Євгенія Яворська, Катерина Дудар. Завдяки цій зустрічі молоді автори отримали чудову нагоду поспілкуватися зі своїми відомими колегами по перу,  перейняти досвід щодо написання великих прозових творів, так би мовити, зазирнути до їхньої творчої лабараторії.

Тож особисто мені«Dnipro-Book-Fest-2019» запам’ятався цікавими знайомствами з унікальними людьми та дружньою творчою атмосферою. Це прекрасно, що у буденному світі пересічних клопотів і турбот є затишні острівці для натхнення і яскравих відкриттів, одним з яких я безсумнівно вважаю літературний конкурс прозових україномовних видань «Dnipro-Book-Fest».

Марія Дружко,
член Національних спілок письменників
та журналістів України,
координатор арт-проекту «VivArt та ЛітПиріг»