Діана Овсяникова — біографія

Діана Овсяникова (народилася 17 червня 1979 року у Києві) — українська джазова співачка (сопрано), вокалістка гурту «Lush Life» композитор, педагог. 

Мама — вихователька дитсадку, батько — військовий. Співала з дитячих років на шкільних концертах. У 14 років записалась у дитячий хор «Любисток», у 17 років вже співала в хорі костелу Св. Олександра. Згодом охрещена у римо-католицькій традиції. Вважає християнство важливою частиною свого життя.

За наполяганням батьків здобула «серйозну спеціальність» - закінчила дефектологічний факультет , спеціальність «тифлопедагогіка» Національного Педагогічного Університету ім. М.П. Драгоманова у 2001-му. Та водночас вступила у вечірню музичну школу ім. Стеценка на вокал. Щоб оплачувати заняття з музики, підробляла доглядальницею. Хоча батьки не надто підтримували творчі мрії доньки, перший мікрофон подарував саме батько.

Діана продовжувала співати, не маючи професійної музичної освіти. У 20 років Діана серйозно захопилася джазом. А в 2000 році одружилась із українським музикантом, джаз-гітаристом Сергієм Овсяниковим, який став не лише чоловіком, а й другом та учителем в одній особі. «Джазу мене навчав чоловік.  Він розказав мені про ритм.  Я слухала Пета Матіні, Майлся Девіса , Чарлі Паркера. Це дало мені добрий старт. Я ще не мала того вокального звучання, але вже могла озвучити тему, завдяки тому, що  трішки спіймала свінг», - розповідає Діана.

Щоб осягнути джазову манеру, Діана рік брала приватні уроки з вокалу і за цей час опанувала  унікальний академічний голос з діапазон у три октави і прийоми свінгу та груву. А далі слухала еталонних світових виконавців на каналі Youtube, довго шукала свій стиль і зупинилась на джипсі джазовій манері.  Згодом народились перші україномовні пісні у стилі свінг.

Творчість

2008 -2017 рр – вокалістка «Lush Life» - першого українського гурту, який грав у стилі джипсі джаз. 

2009 р - відеокліп гурту на пісню «Каву з молоком», яка стала першою україномовною композицією у ритмі свінг.

13 січня 2010 р. в Києві гурт представив програму «Кава з молоком» в рамках проекту «Тема з варіаціями. Live», перший концерт циклу присвячено 100-річчю легендарного гітариста Джанго Рейнхардта, засновника жанру джаз-мануш або джипсі-джаз (циганський джаз), в якому працював гурт «Lush Life».

2010 р. – пісня  «Lush Life» Sad Love Song стала саундтреком до американського фільму Biker Ann, де героїня співала голосом Діани Овсяникової (https://www.youtube.com/watch?v=8hvteEQP)

2010 р. – вийшов перший альбом «Кава з молоком».

2011 р. – кліп на пісню «Безнадійна любов».

2012 р. – відбувся  концерт «Lush life» у штаб-квартирі НАТО (Брюссель) на дипломатичному прийомі на честь чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

2014 р – гурт створив пісню «Україна назавжди» яка стала внеском музикантів у обєднання країни у важкі часи, адже у складі «Lush life» була представлена вся Україна: вокаліста Діана Овсяникова та Іван Литвинов (контрабас) – Київ, Богдан Вільчик (ритм-гітара) – Червоноград, Львівщина, Валентин Корнієнко (гітара) – Харків,  Сергій Овсяников  (гітара, лідер гурту)  - Краматорськ, Денис Боєв  (скрипка) – Сміла (Черкащина).

У 2015 р Діана народила сина Лева, у 2017-му – ще одного сила Всеволода. Через цю творчу паузу  фактично «Lush life» розпадається.

2015 – у рамках телевізійного проекту «Інша музик з Олексієм Коганом»»

 програма   Українські музиканти грають музику Чарлі Паркера

Діана написала український  текст на мелодію Майлса Девіса  «Donna Lee»

2015 рік – унікальний проект «Зе Бітлз. Історя кохання», де Діана заспівала пісні «Бітлз» українською у перекладах Тетяни Бєляєвої.

2015 рік – написала текст на мелодію Сергія Овсяникова, складається з назв джазових стандартів. Jazz Box https://soundcloud.com/diana-ovsyanikova

У вересні  2016 Діана поклала на музику першу пісню на вірші Тетяни Череп-Пероганич «Цю осінь я придумала сама» - це її перша композиторська робота.

2016 – Сергій Овсяников створив нову формацію OATpeople і запрошує Діану стати вокаліст кою, у 2017 р  - участь у записі альбому  «The land»

2018 – Діана розробляє  аранжування для підручника з англійської мови для 1-го класу (автор Тетяна Бєляєва). підручник отримав гриф МОН і поїхав у майже 10 000 українських шкіл.

Червень 2019 – записує сінгл «Ко-ха-є-мо» на вірші  Т. Череп-Пероганич.

Зараз Діана Овсяникова працює органісткою в Парафії Яна Павла II у м. Ворзель на Київщині та пише пісні.

Участь у фестивалях та проектах

2010 р. – фестиваль «Слов’янський базар», джазова сцена  (Вітебськ).

2010 р . – фестиваль «ГОГОЛЬFEST» (Київ)

2011 р. – фестиваль «Джаз Коктебель» (Коктебель)

2011 р. – участь у програмі «ЩО? ДЕ? КОЛИ?» (Київ)

2013 р. – фестиваль «Альфа Джаз фест»

2013 р. - Блю Бей  фестиваль в м. Коктебель і концерт с Андреасом Обергом  та Сергієм Овсяниковим   

2016 р. – Осінній джазовий марафон

 2016 р – запис  «The Peakocks» з Валентином Корнієнко  та Сергієм Овсяниковим

https://www.youtube.com/watch?v=DvMMmBXYD-s

2016 – починає працювати  органісткою Костьолу  Св Олександра (Англійська меса)

2017 -   участь у проекті  “Oat People”

Сімейний стан

Одружена з музикантом Сергієм Овсяниковим, родина має трьох дітей.

Посилання

Lush Life и НАТО -  http://uajazz.com/2012/06/lush-lifenato/

Мечты сбываются во Львове - https://life.pravda.com.ua/culture/2013/06/19/131600/

Коган про Lush live - https://life.pravda.com.ua/culture/2012/04/27/101345/

День джазу на ГогольФЕСТІ

https://korrespondent.net/business/press_release/1108020-v-ramkah-festivalya-gogolfest-projdet-den-dzhaza-ot-jazz-in-kiev