Віталій Білоножко - молодший лауреат премії «Місія Миру»

Премія заснована Міжнародним центром впровадження програм ЮНЕСКО вшанування пам'яті про засновника і голови Правління Валерія Борисовича Попова. Цього року її отримав Віталій Білоножко (молодший) за пісню "Я ненавиджу війну".

На спільному засіданні Правлінь Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО «Місія Миру« і Міжнародної академії літератури і журналістики розглянуто багато пісень про мир у виконанні дітей.

У результаті голосування  пісня, що  прозвучала під час проведення Глобальної місії Миру «Почуйте нас! Діти світу за мир!» (розташована на ЮТБ) "Я ненавиджу війну", яку заспівав Віталій Білоножко (молодший). Відомо, що автором тексту композиції є Степан Галябарда, а композитор - Олександр Злотник, набрала найбільше голосів.

Пісня є надзвичайно актуальною, коли у різних країнах світу, у тому числі і України мають місце жахи війни.

З болем у серці і гіркотою, сльозами на очах слухаємо дитячий спів і читаємо наповнені трагедіями і горем поетичні рядки:

Я тебе ненавиджу - війна!
Я давно всізнищивавтомати,
Проклинаю я тебе - війна,
Я не хочу у людей стріляти.

Я прошу, не грайтесь у війну,
Я не хочу бачитимогили,
Хтоповернепосмішкуясну,
Мамітій, щосинаїї вбили?

За прийнятим колективним рішеннямзасідання Правлінь Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО «Місія Миру» і Міжнародної академії літератури юний вокаліст, виконавець пісні «Я не навиджу війну» Віталій Білоножко (молодший) отримав лауреатську премію ім. Валерія Попова, засновника і голови Правління Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО, медаль лауреата, посвідчення до неї і грошову премію у розмірі однієї тисячі гривень.

Віталій Білоножко (молодший) рекомендований для прийняття  у Міжнародну академію літератури і журналістики, а також запрошення  для участі у наступномуXVIII  Міжнародному фестивалі юних талантів «Рекітське сузір’я-2021», Мості Миру «Боже великий, святий і єдиний – нам Україну і мир збережи!».

Найближчим часом юний артист Віталію Білоножко отримає заслужену відзнаку, яку урочисто вручить йому, за спільним дорученням, голова Правління Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО Михайло Кот.

Вітаємо Віталія Білоножко і чекаємо на Міжнародному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Рекітське сузір’я-2021» і Мості Миру ««Боже великий, святий і єдиний – нам Україну і мир збережи!».

 

Василь ТАРЧИНЕЦЬ, ректор МАЛіЖ,
письменник, заслужений журналіст України,
головний редактор загальнодержавного журналу
для дітей та юнацтва «Країна талантів»