Визначено переможців конкурсу есе з нагоди 100-річчя журналу "Українська культура"

Хотілося б, щоб життя української культурологічної преси було кращим у нашій державі, як і української культури в цілому. Але не варто витрачати час на нарікання. Є цікаві думки, цікаві бачення і найголовніше - є люди, які робили і продовжують робити нині цей світ кращим, незважаючи ні на що. Про все це написали у своїх есе учасники конкурсу "Україна - це культура".

Понад сімдесят робіт було оцінено членами журі до складу якого увійшли: Євген Букет - український краєзнавець, журналіст і громадський діяч, Тетяна Шептицька - науковиця, поетка, журналістка, громадська діячка, перекладачка та Володимир Святненко - письменник, краєзнавець і публіцист.

Були висловлені певні зауваження. Достойно було оцінено немало робіт. Але переможців всього три. Ними стали: 

Ігор Стамбол, народився на Одещині, за фахом – історик, кандидат історичних наук, викладач Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка. Автор понад 40 наукових публікацій, оповідань у різних збірниках та п’яти власних книжок, серед яких дві художні: збірка оповідань «Злочинний порятунок» (2017) та містичний трилер «Прокляття інших» (2020) — перше місце за есе "Культура чи економіка";

Петро Масляк, народився у м. Миргороді Полтавської обл. Доктор географічних наук, професор, академік Національної академії вищої освіти України. Автор понад 500 наукових та науково-популярних публікацій. Письменник, публіцист, блогер, спікер телевізійних програм. Працював у середній школі, Академії наук, Інституті українознавства, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка — друге місце за есе "Культура, як інструмент позитивних перетворень в суспільстві";

Анна Данильчук, кандидат філологічних наук, доцент, докторант Волинського національного університету імені Лесі Українки. Авторка Щоденної всеукраїнської газети «День», співавторка трьох книг видавництва «Українська Прес-група»: «Корона або спадщина Королівства Руського», «Ave. До століття Гетьманату» та «День Вдячності» під загальною редакцією Лариси Івшиної. Блогерка та есеїстка. Фіналістка Міжнародного літературного конкурсу есе і новел «WorkStory» 2021. Експертка Українського культурного фонду, програма «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти» — третє місце за есе "Сельтерська вода vs культура 3:0".

Твори переможців будуть надруковані в журналі "Українська культура". Переможці отримають журнали разом із дипломами.

Дякуємо всім за участь і небайдужість до зазначеної конкурсом теми! Україна - це культура!

Оргкомітет