Любов Романюк — біографія

Любов Володимирівна Романюк — громадська та культурна діячка, журналістка, поетеса, волонтерка.

Народилася 11 серпня 1981 року в Рівному. Навчалася на факультеті міжнародних відносин слов’янських країн Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету, спеціальність «міжнародна інформація» (2003). З 2019 року обіймає посаду начальниці управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації. З 2015 року – депутат Рівненської міської ради двох скликань. Голова Громадської організації «Золотіїв», член Національної спілки журналістів України.

Авторка, ініціаторка, організаторка та співорганізаторка багатьох мистецьких,  благодійних та інфраструктурних проектів. Серед найвідоміших — свято меду і трави «Золотіївські ряди». Вперше воно відбулося 2016 року і було приурочене до 505-ї річниці одного з мікрорайонів Рівного — Золотієва. Медове свято стало загальноміським, перетворившись на повномасштабний фестиваль. У 2018 році на ньому було встановлено національний рекорд України «Найбільший торт “Медовик”» — 22 м 54 см, який виготовили місцеві професійні кулінари.

У 2018 році Любов Романюк стала співорганізатором ще одного масштабного свята в Рівному – фестивалю майстер-класів «Рівненські пироги», під час якого в парку культури «Хімік» було започатковано алею дерев’яних скульптур.

Співорганізаторка письменницьких проєктів, ініційованих Рівненською організацією НСПУ - Всеукраїнського літературного фестивалю «СУП-культура» — проект для студентства та творчо-мотивованої молоді у напрямку креативного соціально-культурного та творчого самовираження; Всеукраїнського арт-семінару “Куст” - літературна освіта для молоді, курси, лекції, семінари-практикуми в поєднанні з культурно-туристичними аспектами, метою яких є популяризація історико-культурних осередків області, туристичної привабливості та культурної вагомості на мапі європейської культурної спадщини; літературної резиденції «Літ Хауз» — творчої майстерні по розвитку письменницьких здібностей молодих рівнян, їх самореалізаії у літературній діяльності та промоції власної творчості, що реалізовувалася за підтримки УКФ та ін.

У  2017 році видавництві «Письменницька робітня «Оповідач» вийшла збірка її соціальної лірики «З Любов’ю». У своїй літературній творчості авторка акцентує увагу на громадянській тематиці, а особливістю її ліричної героїні є мужність та сила духу прадавніх валькірій, що захищали вогнище власної обраної цивілізації. Між рядків - багато запитань до свого народу, людства в цілому стосовно основних суспільно-моральних парадигм, голосу совісті. Авторка наголошує, що все хороше починається з любові, та й сама Любов живе виключно за законами любові - всеперемагаючої і всесильної!

Наразі готується її друга книга поезії «Той, хто йде», яка наповнена силою духу, повною внутрішньою свободою, бажанням бути щасливою та відчувати внутрішню гармонію в собі і Всесвіті.