120 учнів Малої академії наук отримали стипендії Президента України

11 грудня 120 переможців III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН отримали дипломи як стипендіати Президента.

Ще 150 цьогорічних лауреатів стипендії — це переможці IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Усі вони протягом 2024 року щомісяця отримуватимуть 2 600 гривень.

Урочистості з нагоди нагородження стипендіатів відбулися в залі засідань Вченої ради Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського». Лауреатів стипендії привітали міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, народна депутатка України Анна Пуртова, віцепрезидент Київської торгово-промислової палати Володимир Коляденко, радник командувача Сил територіальної оборони України Павло Тесленко та директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

Станіслав Довгий, зокрема, розказав про останні здобутки переможців на міжнародній арені: «Днями в Королівстві Таїланд проходила міжнародна олімпіада, де потрібні знання з фізики, біології, хімії й математики. Це найскладніша олімпіада. Було номіновано дві команди по три особи, і ми маємо сьогодні результат: завоювали чотири нагороди. Величезне досягнення. Найбільше досягнення за всю історію участі нашої команди впродовж п’яти років».

Крім того, як розповів президент МАН, стипендіати реалізовують суспільно важливі ініціативи: «Волинська область презентувала унікальний проєкт — “Легіон Волинь”. За ініціативою МАН Волинська область зробила сайт, на якому будуть розміщені всі герої — всі, хто віддав своє життя за незалежність України, за свободу, за майбутнє нашої держави».

З 2006 до 2023 року лауреатами стипендії Президента України стали майже 4 500 школярів і студентів, які мають високі досягнення в освіті та науці. Мала академія наук провела моніторинг серед стипендіатів. Виявилося, що грошова підтримка позитивно впливає на саморозвиток юних науковців.

За інформацією МАН