У потягах даватимуть почитати книжки

26 грудня в поїздах «Південно-Західної залізниці» напрямку «Київ – Варшава – Київ» стартував  культурний проект «Книжкові мандри». Ініціатива Польського Інституту в Києві надасть можливість пасажирам протягом місяця читати в дорозі твори українських письменників: Тані Малярчук, Наталки Сняданко, Сергія Жадана та Тараса Прохаська. Усі четверо – лауреати престижної Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, яку один раз на два роки вручає Польський Інститут у Києві, повідомляє прес-служба Південно-Західної залізниці.

Книжки з творами будуть розміщуватися у кожному купе та надаватися для користування безкоштовно. Додатковою родзинкою проекту стануть твори польських авторів у перекладі на українську, а також «польський» номер часопису «Критика», присвячений новим соціальним та мистецьким практикам у Польщі.

«В наших пасажирських поїздах вже проводилися літературні читання, тож співпраця митців і залізничників поступово стає доброю традицією. Атмосфера подорожі залізницею, особливо у міжнародному сполученні, коли їхати потрібно багато часу, сама запрошує до читання» - зауважив Сергій Васильович Горілей Заступник начальника Південно-Західної залізниці.

Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована у 2007 році Польським Інститутом у Києві за партнерства Національного центру культури у Варшаві з метою підтримки молодих українських літераторів. Кожні два роки премія присуджується українському письменникові віком до 40 років. За аналогією з Нобелівською — не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання.

http://i-pro.kiev.ua/