Сотник Володимир Парасюк: 26-літній хлопець, що змінив історію країни

Ми не можемо казати, «що було б, якби» – відомо, що Янукович уже кілька днів збирав манатки. Але ми були свідками, як опозиція вже підписала угоду з Януковичем, що передбачала "дострокові" вибори фактично через рік - лише за кілька місяців до "строкових". І цю угоду з Януковичем підтримала "світова громадськість".

А потім зі сцени виступив він - 26-літній хлопець Володимир Парасюк. І це бачили десятки тисяч людей на Майдані, і ще сотні тисяч у прямому ефірі.

Хлопець одразу пішов, він не говорив і трьох хвилин:

Ми прийшли сюди сотнею. Ми ні в якій організації, ми звичайний народ України, який приїхав відстоювати права. Ми не з секторів, не самооборони, ми просто бойова сотня. І хочу вам сказати, що ми, прості люди, кажем до наших політиків, які стоять за моєю спиною: «Ніякий Янукович — ніякий! — цілий рік не буде президентом. Завтра до десятої години він має піти геть».

Перша вимога. Мого побратима з Яворівщини застрілили, в нього лишилася дружина і маленька дитина, а наші лідери жмуть цьому вбивці руки. Ганьба!

Ще одне. Шановні побратими, земляки, українці, я вам чесно кажу, клянусь — я не з однієї організації, там стоїть наша сотня, яка була у цьому будинку. Ми зробили переломний момент — всі! Ми дали шанс політикам, те, щоб вони стали в майбутньому міністрами, президентами. А вони не хочуть виконати одну умову: щоб зек пішов геть?

Друзі, я не буду багатослівним, не хочу розводити дурних розмов, якими нас годують тут два з половиною місяці. Я не вірю в ці тяжкі політичні процеси, які вони говорять. 77 чоловік поклало голову, а вони домовляються. Я вас дуже прошу: підтримайте ту річ — я вам кажу від своєї своєї сотні, де є мій батько, який приїхав сюди — якщо ви завтра до десятої години не виступите з заявою, щоб Янукович йшов у відставку, ми йдем на штурм зі зброєю! Я вам клянусь

Усунення Януковича спричинила не опозиція, яка вже починає ділитися посадами - а цей хлопець і такі, як він. І Небесна сотня.

Довідково: 

Володимир Парасюк (26 років, народився у Львівській області) — активіст, сотник Правого сектору, який зі сцени Євромайдану поставив ультиматум владі та опозиції.

На Майдані він з першого дня, серед членів його сотні є також і його батько (1964 року народження).

Володимир працює відеооператором, має невелику студію, яка займається відеозйомкою, знімають різні програми, свята. Освіту отримав у Львівському національному університеті імені Івана Франка на економічному факультеті. Неодружений.

Був членом студентського братства у Львові, військову підготовку отримував у таборах різних організацій, які вишколювали дух українства, вчили рукопашних боїв, стрільбі з пневматичної зброї, з офіційним дозволом також вчили стріляти з вогнепальної зброї в тирах. Був членом Конгресу українських націоналістів, там була бойова реферантура. У таборах дізнався історичну правду про події в Україні, про 1920-ті роки, про голодомор в Україні.

Цитата: 

Люди, припиніть писати, що я герой. Який я герой? Ви знаєте , хто герой. Весь український народ змінив та зруйнував цей режим.

Джерело: http://texty.org.ua

Цей матеріал опублікований згідно з ліцензією CC BY-SA.