В Україні є музей історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху

Перший, і поки що єдиний в Україні, музей історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху веде свою історію з 2009 року, існуючи як в Інтернеті, так і в реальності.

Ідея цього музею народилася у 2006 у Харкові за ініціативи громадськості. Ідею підтримали Український жіночий фонд, Глобальний фонд для жінок, Програма рівних можливостей та прав жінок в Украіні, керівниця Інформаційно-консультивного жіночого центру п. Олена Суслова.

З 2008 до серпня 2013 діяльність музею здійснювалася на базі Обласного гендерного ресурсного центру, що входив в структуру Департаменту у справах сім’і, молоді та спорту ХОДА. Це були виставки в приміщенні центру та в різних місцях Харкова та Украіни.

Завдяки підтримці Украінського жіночого фонду у рамках проекту «Жінки підтримують жінок» були зібрані кошти на ремонт та обладнання приміщення, в якому з серпня 2013 відтепер розмістилися постійні експозиціі музею.

Сьогодні колекція музею нараховує біля 3000 одиниць експонатів, які демонструють процес гендерного конструювання, що відбувається у суспільстві. Більшість експонатів виставлено вперше. Родзинками музею стали «жіноча кімната», в якій представлено предмети побуту, жіночого одягу, знаряддя жіночої праці різних часів та експозиція, присвячена 70-річчю визволення Харкова від фашистської окупації, в якій відтворено життя жінок міста в 1941-1943.

Джерело: http://gender.at.ua