Ірина Кравчук (Ярина Мавка) — біографія

Ярина Мавка – творче псевдо Ірини Кравчук, яка поєднує творчість, наукову і громадську діяльність у сфері державного управління, європейської інтеграції, міжнародної співпраці, оцінювання державної політики програм. Ярина-Ірина народилася на Волині, Лесиному краї, у м. Луцьку 18 вересня 1980 р. Живе з 2022 року між трьома містами, Києвом, Варшавою та Луцьком. Має трьох діток – сина та двох донечок. 

Творчість

Ярина Мавка – шукач, філософ, мандрівник, вітер, світ, що танцює. Ярина створює початки нового, рух, зміни. 

Пише верлібри  років із 15-ти. Учениця Йосипа Струцюка (літоб’єднання «Лесин Кадуб» у Луцьку, звідки Ярина родом) та Дмитра Чередниченка (літоб’єднання «Радосинь», м. Київ), член Національної спілки письменників із 2008 р. Учасниця літературних об’єднань «Радосинь» та «Перехрестя», м. Київ.

Авторка збірок білих віршів та верлібрів «Моє крайнебо» (1999), «Жива карта» (2002), «Зоряна віхола» (2006), «Світ на долоні» (2012), «Світ, що танцює» (2020)

Друкувалась у Альманасі Літературного об’єднання «Радосинь»:  Радосинь -20. – Київ.: Задруга, 2012, - 184 с. – Авторські с. – 51-52.  

У 2012 почала писати прозу – «Сни метелика» та «Дорога в тобі», далі – новели про танго та мандрівки. Новели «Дорога в тобі», «Людина-океан», «Танго у празькому парку», «Мозаїка простору» опубліковані у Львівському виданні «Найкращі жіночі історії».

У 2013 видавництво «Зелений пес» надрукувало книжку, яка містить прозу «Сни метелика» та «Дорога в тобі».

Ярина була співорганізатором творчих поетично-хореографічно-музичних перфоменсів: «Світ, що танцює» (творчий вечір Ярини Мавки та Ярослави Шекери) 19 вересня 2012 року у Національній спілці письменників України, м. Київ та «Дорога в тобі» (вечір-перфоменс Ярини Мавки) у співпраці із театром ГаРмИдЕр 2 червня 2013 року у м. Луцьку, учасниця театралізованих дійств-перфоменсів «Літературний андеграунд у супроводі аргентинського танго» та «Аліса в країні див» на Львівсьому форумів видавців у 2013. Презентація останньої книги «Світ, що танцює» в 2021 році, теж став поетично-танцювальною виставою з аргентинським танго.

Ще Ярина з дитинства любить танцювати. Нині – танцює сальсу і танго. Хто знає, якби не мрія стати юристом, а потім дипломатом (юристом-міжнародником), то, можливо, професійно танцювала б і писала більше. Для неї танцювати і писати – як дихати. Але здійснюючи одні мрії, відкриваєш шлях новим несподіваним напрямам самореалізації.   

Освіта та робота:

Ірина Кравчук з 1997 по 2002 навчалася на факультеті міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Отримала диплом магістра міжнародного права з відзнакою та перекладача з англійської мови.

З 2001 по 2005 працювала провідним спеціалістом, головним спеціалістом за сумісництвом, в. о. директора, начальником управління Центру європейського та порівняльного права при Міністерстві юстиції України (раніше – Центр порівняльного права).

Упродовж 2002 – 2005 навчалася в аспірантурі на кафедрі європейської інтеграції Національної академії державного управління при Президентові України (НАДУ).

У березні 2006 захистила кандидатську дисертацію за темою «Механізми державного управління процесом адаптації національного права до права ЄС: порівняльний аналіз» та отримала науковий ступінь кандидата наук з державного управління зі спеціальності 25.00.02 – механізми державного управління

З 2006 по 2008 – старший викладач, доцент кафедри європейської інтеграції Національної академії державного управління при Президентові України (у 2007 виконувала обов’язки заступника завідувача кафедри на громадських засадах).   

З 2007 по 2009 — керівник, заступник керівника Служби Віце-прем’єр-міністра України у справах європейської та міжнародної інтеграції.

З 2009 по 2012 — навчалася у докторантурі на кафедрі державної політики та управління політичними процесами НАДУ. Наразі готує до захисту докторську дисертацію з оцінювання державної політики в Україні.

Член Міжнародної мережі «Оцінка програм» (IPEN),  Європейської асоціації оцінювання, Американської асоціації оцінювання, Британської асоціації оцінювання, Міжнародної асоціації оцінки розвитку. Учасниця багатьох міжнародних проектів, закордонних стажувань, тренінгів, конференцій, здибанок, навчальних візитів у сфері  європейської інтеграції, державного управління, оцінювання політики і програм.

З 2011 року і до сьогодні чимало часу й зусиль посвячує громадській діяльності. З 2013 року є членом правління ГО «Українська альтернатива».

З 2011 є співзасновницею, а з 2013-2015 роках була Головою правління Української асоціації оцінювання, далі до 10 років членом правління.

Авторка 48 наукових праць, серед яких монографія «Оцінювання державної політики в Україні» (2013), 23 статті у фахових виданнях України з державного управління.

Ірина стала докторкою наук з державного управління в 34 роки. Далі 15 років практики у сфері оцінювання міжнародних програм та проектів.

Нині є власницею дослідницької компанії Creative Research&MEL consulting, яка працює на ринку Польщі, України та Східної Європи.

Вільно розмовляє українською, російською, англійською, на середньому рівні знає німецьку та польську.

*****

Заглиблену чуттєву Ярину та непосидючу ділову Ірину об’єднує бажання відчути, побачити, пізнати і встигнути все-все, бо «життя лиш на мить відкриті очі всесвіту»….

На цьому шляху неминучі випробування та виклики у стрімкому та строкатому професійному розвитку, де мусиш швидко оволодівати новими навиками, багато працювати і іноді не маєш вихідних.

Неминуче відчувати тонку поезію осені або шалений хміль весни, коли спиняєшся і оглядаєш світ довкола.

Неминуче вдихати безліч країн, міст, місць і людей, і видихати їх віршами, новелами, оповідками.

Її робота пов’язана з міжнародною співпрацею та мандрівками. І світ відкриває їй свої таємниці у літаках, аеропортах, сквериках, незнайомих вуличках і кав’ярнях. Або в тиші, яка настає після повернення ДОДОМУ, до себе.

Контакти

  • FB: Iryna Kravchuk

Поетичні сторінки

Статті в енциклопедіях

  •