Ювілейний вечір Надії Бабич у чернівецькій «Просвіті»

IMG_2782 (1)Днями мистецька світлиця «Оберіг» при товаристві «Просвіта» у Чернівцях провела ювілейний вечір Надії Бабич – знаної української мовознавці, журналістки та культурної діячки, професора кафедри історії та культури української мови філологічного факультету ЧНУ.

Досягнення Надії Бабич в утвердженні культури слова і чистоти мови важко переоцінити, адже Надія Денисівна і своїми лекціями в університеті, і циклом радіо- та телепередач, і публіцистичними статтями послідовно доводить: наша сила – в мові, і про неї потрібно щоденно дбати.

Першим привітав ювілярку голова Чернівецького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Остап Савчук, він зазначив: «Період різдвяних свят – то особлива пора. І, на мою думку, дуже невипадковим є те, що Надія Денисівна народилася саме тоді, коли всі в очікуванні духовного очищення і нового року як нового етапу в житті. Історія доводить, що народжені напередодні Різдва люди направду особливі. Надія Бабич прикладом власного життя і своєю багаторічною філологічною діяльністю доводить, що мова – генетичний корінь нації, який потрібно берегти і передавати з покоління в покоління».

Надія Бабич народилася 29 грудня 1943 року в Чернівцях, від самого початку долала свій шлях у філологію не тільки вродженим хистом і чуттям мови, але і щоденною працею і відповідальністю перед словом. Шлях від коректора університетської друкарні до професора Чернівецького національного університету долався нелегко – кожен з тих, хто вітав Надію Денисівну на ювілейному вечорі (а то її колеги та однодумці) розповідали, що постійне самоудосконалення і гранична чесність Надії Денисівни по-доброму дивують.

Особливими подарунками для ювілярки стала поетична присвята буковинського поета-пісняра Василя Васкана, який оспівав найвищий ступінь жіночої краси – мудрість і гармонію. Заслужений артист України, співак та педагог Іван Дерда презентував Надії Денисівні та всім гостям свята добірні пісні – як вишукані романси, так і старовинні буковинські колядки.

Методист-україніст Тамара Мінченко детально розповіла про публіцистичну діяльність надії Бабич та її внесок в розвиток шкільництва на Буковині.

Авторка понад 200 публіцистичних статей, автор і  ведуча багаторічних циклів теле- та радіопередач, авторка понад 30 посібників та підручників для учнів старших класів і авторка перших в сучасній Україні підручників для шкіл з польською, румунською та угорською мовами викладання і блискучий лектор, чиї заняття пам’ятає кожен, хто хоча би кілька разів відвідав їх – це все праця однієї людини. На запитання ведучої, як вдалося стільки зробити одній людині для культури українського слова, Надія Денисівна відповіла просто і щиро: «Я не роблю нічого надзвичайного – тільки займаюся тим, що люблю».

«Ми справді щасливі з того, що вшановуємо сьогодні таку видатну просвітянку, як Надія Бабич. Вона несе українське слово в суспільство – своїм студентам, глядачам і слухачам передач, читачам статей. Надія Бабич справді вчить любити українське слово – а це є і головне завдання нашої «Просвіти». Надія Бабич – справді культурна діячка з великої літери, ім’я якої заслужено пошановує уся Буковина», – підсумувала відповідальний секретар чернівецької обласної «Просвіти» Марія Пелех.

Іванна СТЕФ’ЮК