Як у Києві відзначатимуть Масляну?

Масляну в Києві відзначатимуть у Експоцентрі,  Мамаєвій Слободі,  музеї Пирогово і у «Парку Київська Русь». Основні заходи пройдуть в суботу та неділю, 1-2 березня .

На території Експоцентру України МАСЛЯНУ відзначатимуть з 28 лютого по 2 березня. Киян і гостей столиці чекає виставка -ярмарок "Масляна 2014", де будуть представлені страви української кухні. На ярмарку також можна буде придбати вироби народних майстрів. В програмі ярмарку : народні гуляння з дотриманням народних обрядів, концертно -розважальна програма, презентації, конкурси, майстер-класи народних майстрів.

2 березня о 16:00 свято і ярмарок завершуються обрядом зустрічі Весни і спалення " солом'яної баби " - символу зими .

СВЯТО МАСНИЦІ 2014 у Національному музеї архітектури та побуту України "Пирогово "  буде 1 і 2 березня.

Відвідувачі музею зможуть побачити стародавній обряд Колодія. Народні майстри з усієї України запропонують гостям свої кращі вироби декоративно- прикладного мистецтва. Завершить свято спалення солом'яного опудала - символу всього поганого.

У Мамаєвій Слободі 1-2 березня відзначать Колодій з українськими варениками з сиром.

Кожна неодружена дівчина чи парубок отримають на "Мамаєвій Слободі" колодку, яку їм прив'яжуть до лівої руки. Власники колодок будуть змушені "покупатися" (станцювати разом з фольклорним колективом ) . На Слобідському ярмарковому майдані , буде варитися у котлах козацька каша «Тетеря».

«Парк Київська Русь » пропонує 1-2 березня відсвяткувати МАСНИЦЮ 2014 в Стародавньому Києві. Передбачається святкування МАСНИЦІ за стародавніми традиціями і обрядами.

i-pro.kiev.ua