Музейники просять захистити Національний художній музей України, під яким відбуваються сутички

Український центр розвитку музейної справи закликає президента України, лідерів опозиції, а також усіх учасників протистояння, яке відбувається на вул. Грушевського у Києві, припинити дії, які створюють загрозу для Національного художнього музею України.

«До Українського центру розвитку музейної справи за останні часи надійшли численні звернення від працівників музеїв з різних регіонів України. До нас звертаються колеги зі Львова, Донецька, Рівного, Криму, Вінниці, Харкова та інших регіонів. Усі вони надзвичайно стурбовані тим, що  буквально під стінами Національного художнього музею, де знаходиться колекція найцінніших творів українського мистецтва за 1000 років історії нашого народу, відбуваються сутички протестувальників з міліцією. Музейники України закликають зупинити дії, які створюють загрозу музею».

Про це заявив голова правління УЦРМС Владислав Піоро.

«Багато музейників розуміють емоції, яки охопили людей у зв’язку з прийняттям Верховною Радою 16 грудня низки відомих законів, і підтримують мирний протест. Ці закони знищують залишки демократії в Україні та остаточно дискредитують парламент. Вони суттєво ускладнять роботу самих музеїв, бо фактично позбавляють їх можливості отримувати гранти з іноземних джерел. У той же час музейники підкреслюють, що влада та опозиція повинні гарантувати безпеку та недоторканість культурної спадщини усього народу, незалежно від політичних уподобань.

Влада, опозиція, громадські лідери, які мають вплив, повинні зробити все, щоб попередити нанесення шкоди Національному художньому музею України. Інакше політики, незалежно від партійних кольорів, будуть нести спільну відповідальність перед нащадками».

Національний художній музей Україні знаходиться у м. Києві, на вул. Грушевського, 6. Відстань від місця, де відбуваються сутички, зокрема, де було підпалено автобуси, до музею — близько 100 метрів.
 
http://hvylya.org