Визначено лауреатів урядової премії імені Лесі Українки

31 січня Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва під головуванням міністра освіти і науки України Дмитра Табачника на своєму засіданні визначив лауреатів Премії за 2013 рік у чотирьох номінаціях. 

За результатами таємного голосування у номінації "Літературні твори для дітей та юнацтва" перемогу здобула відома сучасна українська письменниця Надія Гуменюк за свою книгу "Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду" (видавництво "Навчальна книга – Богдан"). У книжці вміщено десять казок з ілюстраціями талановитої художниці Світлани Бялас.

Чудово ілюстровану книжку відомої львівської художниці Вікторії Ковальчук "Про фею Дорофею" (видавництво "Апріорі") про допитливу дівчинку, яка любила малювати і завдяки малюнкам пізнавала довколишній світ члени Комітету з присудження премії відзначили у номінації "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва".

Серед переможців – вистава Запорізького академічного обласного театру юного глядача "Я не прощаюся…" (за оповіданням О. Артеменко). Вона визнана кращою театральною виставою для дітей та юнацтва. Її художній керівник – Геннадій Фортус, керівник літературно-драматичної частини - Надія Петренко,головний художник - Тетяна Власенко, артист першої категорії - Олександр Фортус, артистка вищої категорії Олена Білан. Вистава розкриває проблему втрати моральних цінностей та духовної основи буття у сучасної молоді, через яскраво виражений конфлікт розкриває трагічність бездуховності.

У номінації "Кінотвори для дітей та юнацтва" перемогу здобув творчий колектив у складі актора, режисера, сценариста, продюсера Віктора Андрієнка, актора, режисера, сценариста Ігоря Письменного, художника-постановника Ігоря Філіпова, кінооператора Олександра Кришталовича, а також композитора, диригента Ігоря Стецюка за повнометражний дитячий фільм «Іван Сила». Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили і духу.

Загалом же, за словами першого заступника Голови Держкомтелерадіо України Анатолія Мураховського, цьогоріч на конкурс надійшло 62 художніх творів від 46 номінантів.

http://www.unn.com.ua