Відкрилася виставка, присвячена ювілею ОУН

3 лютого в Тернопільському державному архіві відкрилася виставка, присвячена 85-й річниці утворення Організації українських націоналістів (ОУН).

На виставці представлені документи, світлини, спогади очевидців, друковані матеріали, які показують зародження та боротьбу ОУН на теренах області.

Це не була політична партія, це була політична формація. Саме завдяки ОУН українці зберегли свою ідентичність, крок за кроком наближаючи державу до проголошення незалежності у 1991 році. Адже головним гаслом націоналістів було «За  українську самостійну соборну державу!»

В умовах, коли не було своєї власної країни, ОУН взяла на себе ті функції, які б мала виконувати держава.

Оунівці воювали проти тих, хто поневолював українські землі – совєтських, польських, мадярських та німецьких загарбників. Боротьба триває, і яскравим прикладом цього є останні події, які відбуваються в країні.

Відтак, особливо актуальним стає ще одне завдання, яке ставили перед собою націоналісти – наповнити Україну українським змістом.

Окрім того, у бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» відбулася презентація книг Святослава Липовецького з історії ОУН та УПА.

http://uaculture.com