Жінка - Українка

Так склалося поетапно, що в історії кожної країни є певні періоди і герої які відзначилися в ті періоди. Герої в розумінні не лише чоловіки, а й жінки. На даний момент в нашій країні формується новий період  «боротьба за Європу», який увійде в історію і нові герої чиї імена теж впишуть в історію України.

Героїв є багато і буде ще більше, адже період довгий і методи боротьби достатньо радикальні і жорстокі. Як би не було боляче про це писати, але історія має знати своїх героїнь. На «полі бою» є багато жінок, яких ранять, яким завдають болю і які допомагають чим можуть. Серед тих тисяч жінок є одна, якій,  здавалося б, нічого вже непотрібно, але її болить за рідну країну. Ім’я її – Руслана Лижичко – українська співачка, музичний продюсер, а віднедавна і політик.

З березня 2006 року Руслана стала депутатом Верховної Ради від партії «Наша Україна», але  скоро відмовилася від депутатського мандату. Проте в складний період для країни вона разом із простими мітингувальниками вийшла на вулицю і активно підтримує народ  протягом ось уже третього місяця. На своєму прикладі Руслана показує широту і велич жіночої душі.

З перших днів вона на євро майдані і як обіцяла: буде до кінця. Попри усі складності, погрози, інформацію про замах на її життя вона активно продовжує допомагати простим українцям на шляху до кращого майбутнього.
Ця жінка не лише розважає своїм співом народ, а й допомагає розшукувати зниклих активістів, допомагає матеріально,  до прикладу – допомогла заблокувати одну з укріплень власним автомобілем. Також в Брюсселі вона допомогла організувати неподалік від будинку Європарламенту демонстрації з проханням прийняти жорстокі міри до теперішньої влади України. Руслана є тим лідером якого «народив» майдан. У неї є громадянська позиція, чого не має у нинішньої влади.

Попри велику працю і великий внесок у цій боротьбі вона вважає себе простим волонтером і допомагає чим може . Вона на сцені євромайдану пообіцяла себе спалити на цьому майдані, якщо не відбудуться зміни. Цією обіцянкою вона підтвердила свою патріотичність, свою любов до України і до українців.
Своїм прикладом Руслана зламала пануючі стереотипи, що жінки слабкі і беззахисні. Вона навпаки довела, що жінка розумна, сильна, витривала і чітка стать людства.
 

Мар’яна Карлицька

http://su.lnu.edu.ua