Відзначення 200 річниці Тараса Шевченка планується в ООН в Міжнародний день рідної мови

В календар Організації Об’єднаних Націй з 1999 в лютому впроваджено Міжнародний День Рідної Мови. В цей день світова громада звертає увагу на важливість плекання лінгвістичного багатства мовної скарбниці світу і признає глибоке значіння рідної мови для розвитку освіти і культури, для консолідації суспільста, формування нації та зміцнення держави.

Цього року, за підтримки постійного представництва України при ООН, Світовий конгрес українців (СКУ) та Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО) стали спів-спонсорами свята української мови і культури в ООН із програмою про Тараса Шевченка як борця за рідну мову, самовизначення народів, людські права та соціальну справедливість.

Голова представництва СФУЖО в Економічній і соціальній раді ООН Марта Кебало з цього приводу заявила:

«Значення Міжнародного дня рідної мови є нам, українцям, ясно зрозуміле і близьке серцю. Але цього року вперше українці відзначатимуть це свято у приміщеннях ООН, щоб засвідчити наше ставлення до своєї рідної мови і сказати про її історичні страждання. Ми знаємо, що в ООН маємо підтримку, сам генеральний секретар Пан Ґі Мун ставиться прихильно до нашої справи, а журналісти при ООН розуміються на українській ситуації. Ця імпреза створює для нас прекрасну нагоду пояснити на фоні нашої історії, як довго українці вже змагаються за демократичну державу. Шевченкове питання – «Коли ми діждемося Вашингтона з новим і праведним законом?» – звучить пророчо, свіжо і влучно до українського сьогодення».

Програма замовлена на четвер, 27 лютого, у великій залі Економічної і соціальної ради ООН із 15-ї до 18-ї години. Вступ вільний, але треба зголосити свою участь до 16 лютого електронною поштою на адресу ukrainersvpday@gmail.com, щоб одержати перепустку, попередили організатори.
 
Дату 21 лютого визначила ЮНЕСКО як Міжнародний день рідної мови з метою вшанувати пам’ять загиблих студентів-демонстрантів, захисників бенгальської мови, яких 21 лютого 1952 року розстріляли під час маніфестації за визнання офіційного статусу їхньої рідної мови на землях тодішнього Пакистану, що нині складають державу Бангладеш, яка й стала ініціатором визначення такого дня.

Контакти: Ірена Яросевич, Представник СВУЖО при ООН-ВЗС, i.jarosewich@gmail.com

Джерело: http://wfuwo.org