24-27 квітня 2014 року в місті Славутич Київської області відбудеться перший міжнародний фестиваль кіно та урбаністики "86". Програма фестивалю включає покази яскравих документальних фільмів, спілкування з режисерами, постановку документальної п'єси про Чорнобиль та Славутич і дискусійну платформу за участі міських управлінців та менеджерів культури.
Фестиваль є наміром створити нову репрезентацію Чорнобиля у візуальному мистецтві, екологічній культурі та урбаністиці, а також прецедентом повноцінної культурної події в урбаністичному просторі малого українського міста – Славутича. За задумом організаторів, «86» складатиметься з кіно, театральної та дискусійної програм.
Міжнародний фестиваль кіно на урбаністичну та екологічну тематику презентуватиме у своїй програмі: найкращі документальні фільми 2012-2014 років про сучасні міста, постіндустріалізацію та екологію, що брали участь у знакових міжнародних фестивалях (DосLeipzig, IDFA, Sundance, HotDocs); найкращі короткометражні експериментальні, анімаційні та ігрові фільми на урбаністичну/екологічну тематику останніх років;спеціальна добірку фільмів про Чорнобиль; короткометражні та повнометражні фільми українського виробництва на міську тематику; спеціальний показ програми «Ровер-філмз» на установці велогенератора.
Урбаністична/театральна частина із залученням місцевої громади передбачає написання вербатиму (драматичного тексту), який створюватиме група акторів, яка 5 днів працюватиме у Славутичі над збором та обробкою інтерв’ю з працівниками Чорнобильської АЕС та іншими славутичанами. Презентація вербатиму відбудеться 26 квітня у форматі читки. Згодом буде створено театральну виставу, прем’єру якої заплановано у вересні 2014 року в рамках Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «Гогольфест».
Дискусійна платформа «Економіка культури малих міст на пострадянському просторі» включатиме 4 презентації культурної економіки в малих пострадянських містах та відкриту підсумкову панельну дискусію за участю гостей платформи та представників міської влади Славутича. Учасниками платформи стануть представники муніципалітетів та міські активісти з малих міст України та інших країн пострадянського простору (Литва, Росія).
У перспективі Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» має стати щорічним.