В місті Хуст на Закарпатті триває виставка 60 картин Любомира Мартинюка і Любові Сенчук

Громадська організація  „Жінки майбутнього”  та молодіжна громадська організація „Майбутнє починається з освіти”   вже певний час разом з творчим колективом під керівництвом доктора мистецтвознавства, академіка  Олександра  Федорука, академіків-художників Андрія Чебикіна, Віктора Сидоренка, Андрія  Бокотея та ін. працюють над реалізацією комплексного рекламного проектут„АРТВІЗИТІВКА УКРАЇНИ”, автором якого є Людмила Черватюк – керівник цих громадських об'єднань. Цей проект передбачає різноманітні рекламні акції, шоу-програми, конкурси, фестивалі, перфоменси, пленери та виставки, а також поліграфічне видання серій книг під цією ж назвою та серії „АРТВІЗИТІВКА КИЄВА”. 

Вже побачили світ перші книги згаданих серій : „Жіночий образ у сучасному українському мистецтві” та „Жінка очима київських митців ”, а також „Сучасне мистецтво України” - чудові подарункові видання, які  вже презентовані і представляють культурну спадщину України  у всіх міжнародних інституціях. Розпочинали  проект  120  талановитих і відомих  художників та скульпторів України, а також 70 українських сучасних поетів, їх роботи  увійшли у вищеназвані книги. Видання презентують результати творчого пошуку талановитої молоді та відомих майстрів, в основному, за роки незалежності України (кінець ХХ століття) в розкритті жіночої теми  у мистецтві. Неможливо об’єктивно висвітлювати історію нашої країни без осмислення феномену Жінки в українському суспільстві загалом. А Україна по праву може пишатись своїми славетними доньками, імена яких знані у світі. Саме цим і визначилось бажання дослідити  цю тему в українському  мистецтві. На даний момент до проекту долучаються  і нові творчі особистості,  які працюють не тільки в  озвученій  жіночій темі ( початок ХХI століття),а і в інших не менш цікавих для загалу  напрямках  і, без сумніву,  їх творчість  достойно  представлятиме нашу країну в наступних книгах цих серій.

Підтримка талановитих художників та скульпторів – це один з напрямків діяльності цих громадських організацій. Саме ці громадські об'єднання  організовували виставки творів  українських митців в різних залах України та за кордоном, представляючи здобутки нашого вітчизняного мистецтва як у Верховній  Раді України, Кабінеті Міністрів України, Нацбанку України, в Національній парламентській бібліотеці України та в  різних музеях  нашої держави (міст Львова, Києва тощо),    так  і  в Українському культурному центрі на Арбаті в Москві та в інших виставкових залах.

Завдяки транспортному партнеру фірмі „Автолюкс” та  інформаційній підтримці журналів „Народний депутат”, „Роботодавець”, „Жінка,бізнес,суспільство”,” „Наука і суспільство”,  „Образотворче мистецтво”, „Мистецтво України” з 01 серпня 2013 року мальовниче  Закарпаття надало можливість проведення чергових виставок  художніх творів учасників проекту „АРТВІЗИТІВКА УКРАЇНИ” в різних  містах області, відкривши її в картинній галереї Мукачівського історичного музею замку „Паланок”. Виставка відкрилась  експозицією  робіт  молодих, але вже відомих  українських митців, які досить активно виставляються  і  в нашій країні і за її межами - Любомира Мартинюка і Любові Сенчук.  Мукачівський голова Золтан  Ленд'єл  побажав успіхів всім учасникам проекту та запросив на експозицію мукачівців та багаточисельних гостей міста. А вже  23 вересня в замок „Паланок” в межах  проекту вперше завітали унікальні   картини найвідоміших майстрів  сучасності художників-викладачів - академіків та професорів Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури України - ЧебикінаА.В., Сидоренка В.Д., Гуріна В.І., Перевальського В.Є., Кулеба-Баринової В.І., Яланського А.В., Ковальчука  О.В.

За чотири місяці  Мукачівський історичний музей замок „Паланок” і картинні галереї, де експонувались  художні твори київських митців-учасників проекту „АРТВІЗИТІВКА УКРАЇНИ”  відвідали біля 50 тисяч відвідувачів і з України  і  Росії, Угорщини, Словаччини та Чехії, Італії та Іспанії ,а також  країн  Америки.

На початку грудня в міській Виноградівській  галереї „Імпасто” експозицію відкрили начальник відділу культури  міськдержадміністрації Василь  Юги та директор галереї Валентина Костьо, на відкриття зібралися митці та творчі колективи міста. З0 грудня  2013 року  творчу естафету прийняв голова Іршавської райдержадміністрації  Василь Ковбаско та районний відділ культури ,організацію виставки підтримало також творче об'єднання  „ Боржава”.  

16 січня  2014 року  у художній галереї міста Хуста цю виставку відкрили начальник управління культури, молоді та спорту Хустської міської ради  Володимир Власюк, директор міської картинної галереї  Орест  Цюпко та власник галереї сучасного мистецтва „Обрій” Йосип Блецка разом з представниками  Народного творчого  об'єднання „Митець Верховини”.

І Любомир Мартинюк і Любов Сенчук - учасники  виставки - народились в один рік (1980), закінчили Львівську Національну Академію мистецтв після закінчення мистецьких коледжів. Любомир навчався у Косівському коледжі декоративно-прикладного мистецтва ім.В.І. Касіяна , а Любов -  у Львівському коледжі декоративно-прикладного мистецтва ім.І.Труша на відділенні художнього розпису. Неповторна краса Івано-Франківщини  та Львівщини – місць народження та формування  Любомира та Любові як творчих особистостей находить своє відображення  в пейзажах та натюрмортах. Вміння бачити красу у навколишньому оточенні, в природі, людях, витворах  людського розуму та їх  рук, дають можливість цим талановитим молодим митцям  створювати неповторні  яскраві твори, які наповнюють  бажанням жити і радіти навколишньому світу . Їх пошуки в живопису, бажання  передати свої емоції та постійне дивування  від травинки,  від квіточки та  від сільського пейзажу  в своїх роботах привели до гуртування біля цих молодих людей різновікових шанувальників в різних куточках Планети , які уважно стежать за творчістю своїх кумирів, відвідують  виставки з  їх участю та підтримують їх всіляко. Вони стверджують, що ці картини  в їх домівках та офісах створюють „куточки психологічного розвантаження” і  вже можуть дискутувати  стосовно  форм впливу мистецтва на підсвідомість людини,   „картини Любомира Мартинюка  взимку зігрівають душу, а влітку сприймаються як ковток свіжого повітря серед суєтності сучасних мегаполісів”. Представлені  на виставці  картини живуть вже своїм життям і Ти залишаєшся один на один з красою  полів, струмків, дерев, з різнокольоровими сходами Сонця, з росою на пелюстках квітів, коли кожна пелюстка немовби  розмовляє з Тобою  і Ти знову і знову дивуєшся і кольорам і формам, яких  чомусь  до цього моменту не помічав. І ,нарешті, починаєш розуміти японців, які годинами  можуть вдивлятися   в тиші  на розквіт квітки, знаходячи гармонію і спокій у власній  душі. Починаючи з 3 століття н.е.  в Японії відмічається офіційне свято о-ханамі (свято любо-вання квіткою), з кінця лютого - це квітка гірської сливи, березень-квітень - всі любуються сакурою, якої в Японії 75 видів, потім доходить черга і до конвалії, соняшника, гвоздики та тюльпану тощо. Японців офіційно по телебаченню  повідомляють про ці дати цвітіння, милуватися можна не тільки  вдень, але і   вночі , бо  об'єкти  любо-вання  підсвічуються. Це свято  о-ханамі  нагадує всім про важливість використовувати „час цвітіння” (свої можливості), спішити робити добро, свідчить  про швидкоплинність  часу цвітіння. В традиціях   слов'ян теж спостерігалось любо-вання квітучими весняними садами, квітами, співом  птахів, яскравими працелюбними  бджілками тощо. Тому і не дивно, що батьки підібрали імена нашим учасникам проекту з коренем „ЛЮБО...”- Любомир і Любов. Вони і самі милуються всім, що їх оточує і нас спонукають ...

Кожен з учасників виставки представив також  по декілька робіт, які дають можливість зрозуміти , що вони  - ще в творчому пошуку. Так, Любов займається і прикладним мистецтвом-виробами з кераміки, скла, металу, а на виставці  представила крім пейзажів і натюрмортів твори жіночої теми тощо. Любомир експериментує в різних жанрах - флористиці, пейзажі, натюрмортах, абстракціях , в  сюжетному  та архітектурному живописі,  сценографії тощо. Останнім часом  почав писати Боголюдину. Незвично... В основному це портрети Спасителя. Здається, що очі Христа проглядають за нами  через туман  і   спостерігають за всім , що  Ти робиш на цій  Планеті, як саме Ти використовуєш відведений Тобі час... Раніше такого не бачили, образи Христа абсолютно різні.  Хочеться до дрібниць роздивлятись кожну картину.  Ці полотна – експонати виставки  нікого не залишають байдужими та пробуджують  добре  і світле в кожній людині, яка  торкається  творчості представлених митців.

Виставка проходить з 16 січня по 5 березня  2014 року. Попереду наступні міста Закарпаття – Тячів, Рахів, Свалява, Ужгород та незабутні зустрічі з місцевими митцями, а потім- гостинна  Івано-Франківщина ...